Maseczki trafiają do potrzebujących w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 27.03.2020 16:35, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Do miasta trafiło 165 tys. maseczek z Chin.
Maseczki trafiają do potrzebujących w Bielsku-Białej

W piątek (27.03) rano rozpoczęła się dystrybucja maseczek sanitarnych, które dzień wcześniej dotarły do naszego miasta z Chin. Prosto z magazynów są rozwożone do instytucji działających w Bielsku-Białej. Trafiły już m.in. do szpitala miejskiego oraz domów pomocy społecznej.

- W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach pamiętamy także o innych potrzebujących - podkreślają w bielskim ratuszu.

Prezydent Jarosław Klimaszewski w uzgodnieniu z zarządem spółki Martes Sport podjął decyzję, aby podzielić się maseczkami z placówkami, które nie są podległe Urzędowi Miejskiemu - m.in. z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym, Szpitalem Wojewódzkim, Szpitalem Pediatrycznym oraz szpitalami w Żywcu, Cieszynie i Tychach. Część maseczek została wysłana również do Ustki - naszego miasta partnerskiego.

5 tys. maseczek zostało przekazanych do dyspozycji Straży Miejskiej. Podczas codziennych patroli strażnicy będą odwiedzać sklepy spożywcze i – tam gdzie będzie taka potrzeba – przekazywać maseczki ich personelowi.

Przypominamy, że 165 tys. maseczek, które trafiły do Bielska-Białej, to efekt działań podjętych przez prezydenta miasta i zarządu Grupy Kapitałowej Martes Sport. Chińscy przedsiębiorcy, z którymi firma Martes Sport współpracuje od lat, zareagowali w sposób błyskawiczny, oferując bezcenną pomoc. Warto podkreślić, że nie jest to jedyny transport, jaki dotrze do Bielska-Białej - kolejne 20 tysięcy maseczek czeka na dostawę.


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy