Bielszczanka Kamila Drabek ma szansę na prestiżową nagrodę

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.02.2020 11:45, foto: archiwum zespołu
Decyzja zapadnie w połowie marca.
Bielszczanka Kamila Drabek ma szansę na prestiżową nagrodę

Bielszczanka Kamila Drabek z szansą na nagrodę Akademii Fonograficznej - Fryderyka. Kontrabasistka i kompozytorka została nominowana w kategorii Fonograficzny Debiut Roku Jazz. O tym czy nagroda trafi do Kamili Drabek przekonamy się już 14 marca podczas gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Nominacja dotyczy płyty Muzyka naiwna Tercetu Kamili Drabek, który artystka tworzy razem z saksofonistą Marcinem Konieczkowiczem oraz perkusistą Kacprem Kaźmierskim. Zespół wykonuje autorskie kompozycje liderki. Muzyka naiwna to debiut fonograficzny tercetu, wydany w lipcu ubiegłego roku. Krążek jest pokłosiem wygranej zespołu w konkursie Jazzowy Debiut Fonograficzny 2019. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje. Po ukazaniu się krążka na rynku Adam Domagała w Jazz Forum pisał, że muzycy tercetu, poza wiedzą akademicka i rękoma zmęczonymi harówką w sali ćwiczeniowej, mają mnóstwo młodzieńczego wdzięku i grają z radością, której niejeden wyjadacz z branży będzie im zazdrościł.


Autorką obrazu, który trafił na okładkę płyty jest związana z Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej Anna Demianiuk.

Kamila Drabek ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. Na stałe współpracuje również z zespołami O. N. E. Quintet i Marta Wajdzik Project.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy