Olimpijczycy zachęcali do aktywności

Region, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Sport, Wiadomości, 17.05.2019 17:15, PAN
Olimpijczycy zachęcali do aktywności

Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki to byli olimpijczycy, osoby, które dla polskiego kolarstwa zrobiły wiele. Ich blask nieco przyblakł po sukcesach Rafała Majki, Przemysława Niemca, a więc kolarzy o trzy pokolenia młodszych. Mytnik i Nowicki zachęcali w Łodygowicach do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Sami dali przykład, że choć lata lecą są prawdziwymi twardzielami, padał deszcz, ciepło było tylko trochę, a oni, jak za dawnych lat, brylowali, rozdawali autografy i uczulali, by roweru używać, a nie tylko trzymać w garażu lub strychu. Zresztą każdy, kto zna się choćby tylko trochę na kolarstwie wie, że największe sukcesy polscy kolarze odnosili właśnie w strugach deszczu: mistrzostwo świata Joachima Halupczoka, trzecie miejsce w Tour de France Zenona Jaskuły, brąz olimpijski Rafała Majki.

Organizatorami akcji "Rowerem po zdrowie: byli: Urząd Gminy Łodygowice, miejscowy Ośrodek Kultury oraz Fundacja Zatrzymać Czas. Wystartowało kilkudziesięciu chętnych. Stawili się w różnym wieku, z różnym sprzętem, ale pełni zapału. Mieli do pokonania 8-kilometrową trasę, niby mało, ale dla amatora wystarczy. Podobne imprezy organizowane są w wielu polskich miejscowościach, ich ambasadorami są dawne gwiazdy kolarstwa. W tej dyscyplinie jesteśmy światową potęgą, ale aby wychować jednego mistrza, potrzeba jest kilkuset trenujących kolarzy. A więc na rower!


Fot. UG SkoczówZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy