Wbiegli na szczyt Rysianki

Region, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 11.09.2019 20:00, PAN
Zakończył się cykl zawodów biegowych Złota 50-tka. Kończący cykl bieg na szczyt Rysianki, mający także rangę Mistrzostw Powiatu Żywieckiego w biegach górskich zgromadził ponad stu zawodników i zawodniczek również tych, którzy wzięli udział w całej edycji „Złotej 50-tki”. W klasyfikacji generalnej „Złotej 50-tki” zwyciężył Sławomir Góra. Drugie miejsce zajął Adam Wójcik, a trzecie Kamil Lisicki. Wśród kobiet pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła Renata Szwed, drugie miejsce Dorota Jonkisz, a trzecie Klaudia Pezda. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli cały cykl zostali uhonorowani pamiątkową statuetką oraz ręcznikiem.

W Mistrzostwach Powiatu Żywieckiego zwyciężył Sławomir Góra, drugi był Marek Firlej, trzeci Damian Maciejowski. Wśród kobiet zwyciężyła Ksenia Ścieszka, drugie miejsce zajęła Bogusława Kupczak, a trzecie Magdalena Worek.

Organizatorami biegu byli: Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Ośrodek Promocji Gminy w Węgierskiej Górce oraz Pensjonat Agroturystyczny Alaska.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.