10 pijanych kierowców i rowerzystów zatrzymanych podczas policyjnej akcji

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 22.08.2019 11:55,
Rekordzistką okazała się 42-letnia bielszczanka, która kierowała osobowym volkswagenem, mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

10 pijanych kierowców i rowerzystów zatrzymanych podczas policyjnej akcji
Bielscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej brali wczoraj udział w akcji śląskiej Policji pn. „Bezpieczne drogi regionu", skupiającej się na poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W sumie policjanci zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących samochodami i 5 nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubną rekordzistką okazała się 42-letnia bielszczanka, która kierowała osobowym volkswagenem, mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.


Kierującą osobowym volkswagenem zauważyli inni kierowcy na ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej tuż przed godziną 21. Kobieta jechała od krawężnika do krawężnika i powodowała zagrożenia dla innych użytkowników drogi. Nie pozostali obojętni na jej ekscesy i powiadomili oficera dyżurnego bielskiej komendy. Kiedy zjechała na parking jednego ze sklepów, ujęli kompletnie pijaną kobietę, którą przekazali przybyłym na miejsce mundurowym z drogówki.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu we krwi. 42-latka straciła prawo jazdy. Za przestępstwo, którego się dopuściła, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. O jej dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

- Policjanci skontrolowali tego dnia ponad 200 kierujących. Ujawnili 176 wykroczeń przeciwko przepisom ruchu drogowego, na których sprawców nakładano mandaty karne i kierowano wniosku do sądu, a w uzasadnionych przypadkach stosowano środki oddziaływania wychowawczego - informują bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy