Przed bielskim szpitalem postawiono polową izbę przyjęć

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.03.2020 11:18, fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej zorganizowana została polowa izba przyjęć.
Przed bielskim szpitalem postawiono polową izbę przyjęć

Jak informuje bielski ratusz, są to namioty przygotowane dla osób z grupy ryzyka lub z objawami zakażenia koronawirusem 2019 – nCoV.

W ogrzewanych namiotach są stanowiska dla personelu medycznego, a także łóżka dla pacjentów. Cztery namioty pozwolą uniknąć gromadzenia pacjentów oczekujących np. po konsultacji z sanepidem na specjalny transport na oddział zakaźny, w jednym miejscu. Polowa izba przyjęć pozwala również zapobiec sytuacji, w której osoby mające kontakt z chorym na Covid-19 oraz pacjenci z grupy ryzyka lub z objawami choroby wejdą na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Personel medyczny, który pracować będzie w polowej izbie przyjęć, przestrzegał będzie wszystkich niezbędnych środków ostrożności. Przechodząc z namiotu do namiotu, zmieniać będą zalecaną w takich sytuacjach odzież ochronną, aby nie doszło do zakażenia koronawirusem.

Szpital Wojewódzki w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną ze wzrostem zachorowań na infekcje wirusowe – COVID–19, ograniczył działalność. W godzinach pracy poradni istnieje możliwość skorzystania z teleporady. W jej ramach odbywają się konsultacje z lekarzami. Wystawiane są również e-recepty, a także e-zwolnienia. Udzielanych jest bardzo dużo porad teleinformatycznych. Pacjenci wykazali się ogromną dyscypliną, posłuchali apeli specjalistów, stosują się do nowych zaleceń i kontaktują się z lekarzami przez telefon, ograniczając obecność w placówce. Pacjenci przychodzą do szpitala dopiero po uzgodnieniu ze specjalistą i jego ocenie, czy wizyta jest konieczna.

- Apelujemy, aby osoby, które muszą osobiście korzystać z porad lekarzy w naszych poradniach, po wejściu do Szpitala Wojewódzkiego, a także przy wyjściu dezynfekowali ręce. Ustawione zostały dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekującym. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego takie postępowanie zabija koronawirusa SARS-Cov-2, jeżeli znajdzie się na dłoniach. Dezynfekcja rąk chroni również przed innymi patogenami i przenoszeniem infekcji. Na jedną rękę należy wlać płyn dezynfekujący, a następnie wcierać w obie dłonie do momentu wyschnięcia, pocierając w kierunku nadgarstków – przypomina rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Anna Szafrańska.

źródło: UM Bielsko-Biała / Szpital Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy