Tylko w marcu policja zatrzymała 35 pijanych kierowców

Region, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 11.04.2019 10:51,

Kary chyba nie pomagają.

Tylko w marcu policja zatrzymała 35 pijanych kierowców

Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Jak informuje policja, na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza i policjanci bardzo często otrzymują sygnały od obywateli o nietrzeźwych kierowcach. Również codzienne sprawdzenia stanu trzeźwości, które wykonują policjanci powoduję, że z ruchu wyeliminowani zostając ci którzy prowadzili na „podwójnym gazie”. Dbając o bezpieczeństwo na drogach policjanci zapowiadają wzmożone codzienne kontrole stanu trzeźwości kierowców.

Tylko w macu na drogach powiatu żywieckiego wyeliminowano a dróg 35 pijanych kierowców, a w kwietniu już 10.

W Polsce dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowcy wynosi do 0,2 promila. Za przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu w wydychanym powietrzu grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Jeżeli poziom alkoholu we krwi jest większy i przekracza 0,5 promila kierujący dopuścił się przestępstwa, za co grozi pozbawienie wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia samochodu nawet do 10 lat. Gdy spowodujemy w tym stanie wypadek, w którym ktoś poniesie śmierć, w więzieniu możemy spędzić nawet 12 lat.


źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy