Amfiteatr w Lipniku będzie jak nowy. Umowa podpisana

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 12.06.2019 14:32,
Amfiteatr w Lipniku będzie jak nowy. Umowa podpisana

W środę (12.06) prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski podpisał porozumienie z reprezentantem Lasów Państwowych, Nadleśnictwem Bielsko-Biała, Markiem Czaderem w sprawie zasad i warunków współpracy w zakresie realizacji projektu: „Amfiteatru w Lipniku – leśne miejsce wypoczynku i zabawy”.

- Porozumienie ma na celu przywrócenie mieszkańcom tego pięknego, historycznego miejsca spotkań i wypoczynku oraz uatrakcyjnienie ruchu turystycznego, o co tak mocno zabiegało Stowarzyszenie Lipnik, Rada Osiedla Lipnik oraz sami mieszkańcy, oddając ponad 6000 głosów na ten projekt w Budżecie Obywatelskim. Już teraz zespoły robocze pracują nad dokumentacją! Mamy to! - informuje bielski ratusz.Celem przedsięwzięcia jest przywrócenie mieszkańcom miejsca o tradycjach spotkań społecznych i kulturalnych sięgających XIX wieku, a także uatrakcyjnienie ruchu turystycznego wokół amfiteatru, który znajduje się bezpośrednio przy uczęszczanym niebieskim szlaku turystycznym prowadzącym przez Gaiki, Przegibek na Magurkę Wilkowicką.
Obiekt amfiteatru położony jest na gruntach Lasów Państwowych, częściowo na terenie położonym w granicach administracyjnych Miasta Bielsko-Biała oraz częściowo Gminy Kozy.

W porozumieniu strony uzgodniły, że Nadleśnictwo opracuje dokumentację projektową oraz sfinansuje modernizację czaszy amfiteatru położonej na terenie Gminy Kozy. Miasto sfinansuje pozostałą część, położoną na terenie Bielska-Białej, to jest budowę wiaty z zapleczem socjalnym, remont placu i wykonanie elementów małej architektury oraz przebudowę i budowę ciągów pieszych i ścieżek.


źródło: UM Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy