Szkoły stanęły. Uczniowie w domach, albo... na rekolekcjach

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 08.04.2019 14:50, AP
Tak to wygląda.
Szkoły stanęły. Uczniowie w domach, albo... na rekolekcjach
W Żywcu do protestu przystąpiły wszystkie placówki oświatowe, podobna sytuacja jest w gminach żywieckiego powiatu, gdzie w zdecydowanej większości szkół zajęcia się nie odbyły.

W części placówek na poniedziałek i wtorek i tak nie było planowanych zajęć, gdyż młodzież bierze udział w wielkopostnych rekolekcjach.
W środę mają się rozpocząć egzaminy gimnazjalne, które potrwają do piątku. Szkoły we własnym zakresie i przy współpracy z kuratoriami organizują zespoły nauczycielskie,które przeprowadzą egzaminy.

Tak naprawdę jednak, to nauczyciele, którzy zdecydowali się na protest liczą, że strona rządowa i związkowa (bez "Solidarności", która porozumienie z rządem podpisała) dojdą do jakiegoś konsensusu i we środę wszystko wróci do normy. W większości szkół, zwłaszcza tych prowadzonych przez Powiat Żywiecki zapewnione zostały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

W Bielsku-Białej do strajku przyłączyły się wszystkie szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne prowadzone przez bielski samorząd. Strajkuje także 25 z 43 przedszkoli.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy