Joanna Frukacz z PSP Bielsko-Biała pierwsza w Pomorskim Bieg Strażaków [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 19.02.2020 17:44, INFORMACJA PRASOWA
Wyprzedziła drugą zawodniczkę o 7 minut!

16 lutego 2020 roku w Gdyni odbył się IX Pomorski Bieg Strażaków, który został zorganizowany w ramach Biegu Urodzinowego.

W ten sposób strażacy Państwowej Straży Pożarnej zainaugurowali rywalizację w Pucharze Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP 2020. W biegu głównym, na atestowanej trasie o długości 10 km, wystartowało łącznie 2001 osób, wśród których było 59 strażaków.

Pani str. Joanna Frukacz z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej zajęła pierwsze miejsce w kategorii Open Kobiet, gdzie kolejna zawodniczka z PSP pojawiła się na mecie dopiero po 7 minutach!

Start i meta biegu zlokalizowane zostały na Skwerze Kościuszki przy Gdyńskim Akwarium. Wietrzna pogoda i początek sportowego sezonu nie przeszkodziły w osiąganiu wysokich wyników, a niejednokrotnie pobijaniu swoich rekordów życiowych.

Okolicznościowe wyróżnienia najlepszym zawodnikom wręczył st. kpt. Marcin Nowak – komendant miejski PSP w Gdyni.