Mistrzowie Polski w mistrzowskiej formie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 16.12.2019 10:00, PAN
Były mistrz Polski z Pniew nie miał szans w starciu z aktualnym mistrzem Polski w futsalu z Bielska-Białej. Rekord wygrał w Wielkopolsce 7-3.
Gdy zespół z Pniew, jeszcze pod szyldem Akademii Słowa, sięgał po mistrzostwo kraju Rekord już zaliczał się do krajowej czołówki. To jeszcze nie było to, co teraz, ale wówczas widać było wyraźnie, że w stolicy Podbeskidzia rodzi się coś ciekawego. Po ekipie z Poznania supremację w ekstraklasie przejęła krakowska Wisła, teraz "rządzi" w niej Rekord.

Mecz rozpoczął się udanie dla gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie, czym zaskoczyli mistrzów kraju. Po kilku minutach Rekord przebudził się i po strzale Jan ovskiego był remis. Najważniejsze gole meczu uzyskał jednak na początku drugiej połowy "Magic", czyli Paweł Budniak. Po nich mistrzowie kraju, prowadząc 4-1, mogli być spokojni o końcowy sukces, choć trochę emocji w tych zawodach jeszcze było. Cieszy powrót do bramki Bartłomieja Nawrata, który wyleczył kontuzje.

Red Dragons Pniewy – Rekord Bielsko-Biała 3:7 (1:2)

Wachoński 9, Skrzypek 38, Błaszyk 40 - Janovsy 13, Hoy 16 (s), Budniak 21, 21, Popawski 30, Gąsior 39, Alex Viana 40.

Rekord: Nawrat (Iwanek) – Popławski, Kubik, Budniak, Marek, Janovsky, Bondar, Alex Viana, Surmiak, Biel, Gąsior, Dudek, Burzej.