Niepotrzebne nerwy w końcówce. Kolejny sukces Podbeskidzia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 22.11.2019 20:15, PAN
Podbeskidzie Bielsko-Biała odniosło kolejne zwycięstwo w Fortuna I lidze. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Brede pokonali 2-1 Chojniczankę.

Prawdziwe emocje kibiców czekały dopiero w drugiej połowie, ale w pierwszych 45 minutach fani Grali nie mieli prawa narzekać. Najpierw po strzale Danielaka na posterunku był Janukiewicz, potem Rakowski znacznie się pomylił i jeszcze raz Danielak próbował zaskoczyć rutynowanego golkipera gości. W końcówce I połowy dwie dobre okazje wypracowali goście z północy kraju i tym razem Polacek miał okazje wykazać się swoimi umiejętnościami, co ważne stanął na wysokości zadania.

W 57 minucie na listę strzelców wpisał się Filip Modelski, który skorzystał z tego, że defensorzy gości zbyt krótko wybili piłkę i pomocnik Podbeskidzia przymierzył nie do obrony. Gospodarze byli cały czas w natarciu, Danielak najpierw się pomylił, ale w 69 minucie po akcji Rakowskiego podwyższył rezultat. Goście byli pod ściana, ale w 81 minucie wywalczyli rzut karny, po którym Kuzimski uzyskał kontaktowego gola. Mecz zyskał na atrakcyjności, niemniej to Górale byli bliżsi podwyższenia prowadzenia niż goście wyrównania. I tak trzy punkty zostały w Bielsku-Białej.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka 2-1 (0-0)
Modelski 57, Danielak 69 - Kuzimski 81.
Podbeskidzie: Polacek – Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski – Danielak, Sieracki (56 Sopoćko) Rakowski (86 Ubbink, 90 Hilbrycht) Figiel, Sierpina – Roginić.