Pokazały charakter i zarobiły niezłą sumkę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 25.11.2019 08:30, PAN
Zespół Rekordu Bielsko-Biała odpadł z rywalizacji Pucharu Polski kobiet, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie i zarobił prawie 10 tysięcy złotych.
Rywalem bielszczanek był ekstraklasowy AZS PWSZ Wałbrzych. Rywalki dwkrotnie obejmowały w tych zawodach prowadzenie, ale za każdym razem zawodniczki Rekordu doprowadzały do wyrównania po strzałach Madei, Nowak i Chóras. Ten ostatni gol doprowadzający do stanu 3-3 padł na dwie minuty przed końcem dogrywki. O awansie do 1/8 finału decydowały więc rzuty karne, te lepiej wykonywały przyjezdne i wygrały 5-3. Rekord grał w składzie: Majewska – Skolarz, Polnik, Knysak, Chóras, Moskała, Cygan (83. Nowacka), Madeja, Franaszek (83. Kaim), Czyż (61. Mandla), Nowak.

W dalszej grze jest z kolei Mitech Żywiec, który wygrał 5-3 z Rspektem Krobia. Bramki dla Mitechu zdobyły: Warunek 2, Smidova, Smaza i Zdechovanova. Żywczanki grały w składzie: Siejka – Matyja (46' Chrzanowska), Rżany, Prokop, Zdechovanova, Stopka (62' Bijak), Łasicka (46' Drąg), Smaza, Smidova, Wnuk (75' Zeman), Warunek