Polegli po zażartej walce

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 01.12.2020 21:19, PAN
Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało po dogrywce 2-4 z Zagłębiem Lubin w meczu 1/8 finału Pucharu Polski.
Tydzień wcześniej pod Klimczokiem obie ekipy zmierzyły się w meczu o ligowe punkty i wówczas Podbeskidzie wygrało. I raczej podopieczni Krzysztofa Brede wyszli na tym dwumeczu z Zagłębiem lepiej, bo przybliżyli się do celu podstawowego na ten sezon, czyli utrzymania w piłkarskiej elicie.

Opiekun Podbeskidzia dał w pucharowym meczu szanse zmiennikom. Mimo to to Górale w pierwszej połowie byli stroną dominującą, która wypracowała sobie trzy dogodne okazje, przy jednej rywala. Gospodarze przystąpili do szturmu w drugiej połowie i dopięli swego, gdy po faulu na Roginiciu arbiter podyktował rzut karny, a jego pewnym egzekutorem okazał się Miakushko. Roginić wypracował też drugiego karnego, tym razem dla rywala, gdy przypadkowo zagrał ręką w polu karnym. Była 78 minuta, gdy Drazić doprowadził do remisu.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ta rozpoczęła się udanie dla gości, którzy wyszli na prowadzenie. Znów dał jednak znać o sobie Roginić, który został powalony w polu karnym i arbiter po raz trzeci podyktował w tym meczu jedenastkę. Miakushko się nie pomylił i był remis 2-2. Osttanie słowo w tych zawodach należało jednak do Zagłębia, które zdobyło dwa gole i jest w grze o predtiżowe trofeum.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 2-4 (0-0, 1-1)
Miakushko 63, 102 - Drazić 78, 111, Simić 95, Mraz 106.

Podbeskidzie: Pesković - Gutowski, Komor, Bashlai, Rundić - Miakushko (112 Sierpina), Kocsis, Ubbink (74 Nowak), Bieroński (67 Sitek), Marzec (67 Rzuchowski) - Roginić (112 Martin Gomez).