250 górników do zwolnienia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 17.08.2020 19:45,
O 250 osób ma zmniejszyć się załoga kopalni „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach, ale to dopiero początek...
250 górników do zwolnienia

Zarząd Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach poinformował związki zawodowe o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Z pracy ma odejść 250 górników. Kogo konkretnie obejmą zwolnienia? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że kierownictwo kopalni nie chce się zgodzić na program dobrowolnych odejść proponowany przez związkowców.

To dopiero początek zwolnień. Wiadomo, że „Silesia” ma działać tylko do końca przyszłego roku. Likwidacji kopalni może zapobiec jedynie nowy inwestor.

Kopalnię Silesia w 2010 r. kupił czeski koncern EPH. PG Silesia jest obecnie największą prywatną kopalnią w Polsce i zatrudnia ponad 1,7 tys. osób.

Początkiem maja właściciel EPH, zapowiedział, że wycofuje się z Polski ponieważ prowadzenie działalności górniczej jest „nieuzasadnione ekonomicznie”.
A niekorzystny wpływ na sytuację w branży węglowej ma wzrost cen emisji CO2 oraz epidemia koronawirusa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy