3000 maseczek dla bielskich seniorów

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 15.04.2020 15:57,
Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego do wszystkich bielskich rad osiedli trafią maseczki ochronne wielokrotnego użytku.
3000 maseczek dla bielskich seniorów

Łącznie radom przekazanych zostanie 3 tysiące sztuk bawełnianych maseczek. Część z nich została zakupiona przez Urząd Miejski, a pozostałe pochodzą od prywatnych osób i grup inicjatywnych, które w czasie epidemii zaangażowały się w charytatywne szycie środków ochrony osobistej. Maseczki będą dystrybuowane przez członków rad wśród najbardziej potrzebujących bielskich seniorów. W akcję włączyli się również przedstawiciele Rady Seniorów Bielska-Białej.

Dystrybucja maseczek ma związek z wchodzącym w życie od czwartku 16 kwietnia 2020 roku obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik lub chustkę, zakrywającą zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy będą przebywać na ulicach, w urzędach, sklepach czy w miejscach świadczenia usług.


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy