reklama

36 za śmieci od osoby miesięcznie. To już przesada?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 09.12.2021 17:55, DK
Drogo, coraz drożej.
36 za śmieci od osoby miesięcznie. To już przesada?

Mieszkańcy Żywca od nowego roku zapłacą aż 36 złotych od osoby miesięcznie za odbiór śmieci! Do tej pory w Żywcu stawka wynosiła 29 złotych od osoby. Dla przykładu w Bielsku-Białej mieszkańcy płacili 26 zł od osoby.

Teraz stawki idą w górę - zdecydowali samorządowcy. - To już przesada -mówią mieszkańcy Żywca, którzy od 1 stycznia 2022 roku, będą musieli zapłacić aż 36 zł za odbiór odpadów.

Jednym z powodów podwyżki jest większa ilość oddawanych śmieci. W 2021 roku mieszkańcy oddali o 1844 ton odpadów więcej.

- W systemie zabrakło nam pieniędzy na ich zagospodarowanie - mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Decyzja o podwyżce zapadła podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radni postanowili również, że opłata za śmieci zbierane nieselektywnie wyniesie tylko dwukrotność kwoty, czyli 72 zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy