4,5 mln unijnej dotacji na remont 2,5 km drogi

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 04.02.2020 15:34,
4,5 mln unijnej dotacji na remont 2,5 km drogi

Jak informuje Magdalena Fritz ze Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, bielskie starostwo pozyskało aż 4,5 mln zł ze środków unijnych na rozbudowę drogi powiatowej z Międzyrzecza Dolnego do Mazańcowic. Roboty potrwają do przyszłego roku.

Przebudowany zostanie odcinek o długości prawie 2,5 km. Będzie bezpieczniej, ponieważ droga zostanie wzmocniona i poszerzona do 6,5 m, a po jednej stronie powstanie asfaltowe pobocze. Roboty obejmą również przebudowę zjazdów i skrzyżowań oraz wzmocnienie rowów.

- Zabiegi o pozyskanie środków trwały 2 lata. Udało się także dzięki wsparciu gminy Jasienica, czekamy na podpisanie umowy. To bardzo ważna droga, o remont której upominali się mieszkańcy, a która skomunikuje Jasienicką Niskoemisyjną Strefę Ekonomiczną z trasą ekspresową do Cieszyna - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Rozbudowa, na którą pozyskano środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 będzie kosztowała niespełna 9,5 mln zł. Obok dotacji z UE reszta pieniędzy ma pochodzić z budżetu starostwa i gminy Jasienica.

Ta inwestycja dopiero przed nami, a już od środy (05.02) kierowcy napotkają na utrudnienia na modernizowanej ul. Krakowskiej w Bestwinie. Jak informuje ZDP w Bielsku-Białej, rozpocznie się przebudowa przepustu. Przejedziecie tamtędy, ale część jezdni będzie zajęta.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy