62,4% kierowców z Bielska-Białej przyznało, że nie spowodowało kolizji drogowej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 05.02.2020 15:20, INFORMACJA PRASOWA
Ciekawe zestawienie.
62,4% kierowców z Bielska-Białej przyznało, że nie spowodowało kolizji drogowej

Poszukując w ubiegłym roku ubezpieczenia OC, 62,4% kierowców z Bielska-Białej przyznało, że nie spowodowało kolizji drogowej. Taki wynik oznacza 59. miejsce na liście największych miast Polski.

Eksperci rankomat.pl opracowali listę 84 miast powyżej 50 tys. mieszkańców, a następnie sprawdzili, ilu kierowców z poszczególnych aglomeracji deklaruje brak szkód na swoim koncie.

Bielszczanie zajęli 59. miejsce z wynikiem 62,4%. W województwie śląskim lepsze wyniki uzyskali zmotoryzowani mieszkańcy Chorzowa (62,7%), Zabrza (63,5%), Częstochowy (63,8%) i Bytomia (65,6%). Najmniejszą bezszkodowość zadeklarowali mieszkańcy Warszawy (53,8%), Wrocławia (57,5%) i Gdańska (58,1%).

Dane o "kolizyjności" danego regionu mają - jak się okazuje - duży wpływ na wysokość składki za polisę OC, jaką płacą kierowcy. Statystycznie rzecz ujmując, w stolicy Podbeskidzia jeszcze nie jest najdrożej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy