Będzie rewitalizacja Błoni w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 04.05.2022 12:34,
O tym, jak będzie wyglądał w niedalekiej przyszłości jeden z najbardziej popularnych terenów rekreacyjnych w Bielsku-Białej, rozmawiano 27 kwietnia w Ratuszu. Mowa oczywiście o Błoniach
Będzie rewitalizacja Błoni w Bielsku-Białej

Miejsce to lada moment czeka rewitalizacja. Właśnie poznaliśmy jej założenia projektowe i wizualizacje.

Teren czeka generalna modernizacja, podział na strefy, pojawi się nowa infrastruktura sportowa, rekreacyjna i gastronomiczna. Powstanie atrakcyjne miejsce zabaw dla najmłodszych.

- Od kilku lat wielu mieszkańców naszego miasta apelowało o to, aby ten teren zrewitalizować i uwspółcześnić jego wygląd. Mimo wielkiego sentymentu, z upływem czasu Błonia się zdegradowały – mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. – Dziś mogę przekazać, że decyzje zostały podjęte i jesienią chcielibyśmy rozpocząć prace w tym rejonie, tak żeby w przyszłym roku ukończyć to zadanie – zapowiedział.

Jak zaznaczył prezydent J. Klimaszewski, rewitalizacja Błoni nie obejdzie się bez wyłączenia dużej części tego terenu z użytkowania.

- Mieszkańcy, którzy tłumnie spędzają tam czas, będą musieli zdać sobie z tego sprawę. Będziemy się starali nie zahaczyć z remontem o czas wakacyjny, tylko zacząć jesienią, ale jeszcze szukamy finansowania, aplikujemy o środki z funduszy europejskich, przynajmniej na część tej infrastruktury, i może być różnie – tłumaczył prezydent. – Myślę jednak, że to początek doprowadzenia Błoni do wysokiego poziomu i ekologicznego, i edukacyjnego, i rekreacyjnego z podziałem na wiele stref tematycznych, z częścią, która mogłaby funkcjonować nie tylko w sezonie letnim, ale też całorocznie – dodał.

Teren inwestycji został przez projektantów podzielony na strefy: sportu, sceny, rekreacji, placów zabaw dla dzieci, piaskownic, parku naukowców, centrum, gastro i fitness.

źródło: UM Bielsko-BiałaZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy