Bielski oddział ZUS wypłacił postojowe na łączną kwotę bliską 18 mln zł

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 29.05.2020 13:25,
Dzisiaj (29.05) ponad 2 tysiące klientów bielskiego oddziału otrzyma świadczenie postojowe.
Bielski oddział ZUS wypłacił postojowe na łączną kwotę bliską 18 mln zł

Pieniądze trafiają zarówno do przedsiębiorców, jak i osób pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych. ZUS wypłaca już kolejne postojowe dla osób, które wystąpiły o świadczenie kolejny raz.

Świadczenia postojowe są wypłacane od 15 kwietnia. W województwie śląskim zrealizowano od 15 kwietnia do 29 maja 105 363 wypłat świadczeń postojowych o łącznej kwocie 207 019 416. Do teraz bielski ZUS zrealizował 17 958 wypłat świadczeń postojowych w łącznej wysokości 35,6 mln zł. 29 maja na konta 2107 klientów bielskiego ZUS wpłynie prawie 4 mln zł.

- Pracownicy ZUS wykonują gigantyczną pracę, bo wniosków cały czas przybywa i są to nie tylko te dotyczące wypłaty świadczeń postojowych, ale także innych form wsparcia udzielanego przez ZUS w ramach Tarczy Antykryzowej. Trzeba pamiętać o tym, że równocześnie realizowane są także inne zadania, którymi dotychczas zajmowała się nasza instytucja. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób czeka na informację z ZUS. Wydłużenie obsługi wniosku często spowodowane jest niekompletną dokumentacją, albo błędami we wnioskach, które trzeba sprawdzić, wyjaśnić ze świadczeniobiorcą, czy płatnikiem. Chcę jednak zapewnić, że przez cały czas pracujemy na najwyższych obrotach, by jak najszybciej i zgodnie z przepisami rozpatrzyć wpływające dokumenty - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

ZUS przypomina, że wnioski o świadczenie postojowe mogą być złożone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii. Świadczenie można otrzymać maksymalnie trzy razy. Kolejna wypłata postojowego nastąpi nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.


Wszelkie informacje na temat tego, kto może skorzystać z postojowego, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS. Na stronie www.zus.pl i na portalu PUE ZUS są nowe, zaktualizowane wnioski.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy