Bielski szpital wojewódzki: prace idą zgodnie z planem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 29.09.2020 15:00,
Bielski szpital wojewódzki: prace idą zgodnie z planem

Zakończył się pierwszy etap przebudowy, związanej ze zmianą lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii. Łukasz Matlakiewicz, dyrektor ds. administracyjno - technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że kompleksowo zmodernizowana została już pierwsza część jednego ze szpitalnych budynków.

Dyrektor wyjaśnił, że zakończyła się także przeprowadzka Oddziału Neurologii do wyremontowanych pomieszczeń. – Przystępujemy do modernizacji tej części szpitala, którą do tej pory zajmowała neurologia. Po remoncie zostanie tam przeniesiona chirurgia ogólna i naczyniowa. Cała inwestycja powinna zostać zakończona w styczniu 2021 roku – powiedział dyrektor.

Modernizacja kosztuje 2,6 mln złotych i zostanie zrealizowana dzięki dotacji z budżetu Województwa Śląskiego, która wynosi 2,3 mln złotych. Dzięki inwestycji znacznie zwiększy się liczba łóżek na neurologii. Po remoncie liczba łóżek dla chorych pozostanie na podobnym poziomie.

Łukasz Matlakiewicz podkreślił, że przebudowa pomieszczeń odbywa się z uwzględnieniem zagrożenia zakażenia SARS –CoV-2. – Prace posuwają się zgodnie z planem. Teren inwestycji jest odizolowany od części Szpitala Wojewódzkiego, w których przebywają pacjenci oraz personel – dodał dyrektor.

Pomimo prowadzonych prac, oba oddziały normalnie funkcjonują.

Przebudowa oddziałów ruszyła w połowie czerwca tego roku.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy