Bielsko-Biała coraz wyżej w prestiżowym rankingu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 16.10.2020 12:11,
Bielsko-Biała coraz wyżej w prestiżowym rankingu

O cztery miejsca awansowało miasto Bielsko-Biała w rankingu Liderzy Inwestycji Samorządowych 2017-2019 pisma samorządu terytorialnego Wspólnota. W opublikowanym zestawieniu miasto znalazło się na 11. pozycji. Średnie wydatki inwestycyjne na jednego mieszkańca we wskazanych latach wyniosły w Bielsku-Białej 1.551,7967 zł.

W poprzednich rankingach, w kategorii miast na prawach powiatu, Bielsko-Biała plasowało się odpowiednio na 15. pozycji za lata 2016-2018 i na 16. za 2015-2017.

Twórcy rankingu biorą pod uwagę całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2017-2019) przez miasta. W ten sposób chcą uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu.

W latach 2017-2019 Bielsko-Biała realizowało m.in. duże inwestycje drogowe, oświatowe, społeczne i w sferze kultury - za pieniądze własne, z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa. To właśnie w tym czasie rozpoczęła się trwająca do tej pory przebudowa ul. Cieszyńskiej. Dwie inne duże, za ponad 100 mln zł, zakończone już inwestycje drogowe, to przebudowy ulic Krakowskiej i Żywieckiej. Ich dofinansowanie z funduszy unijnych wyniosło ponad 80 mln zł. Inne inwestycje to budowa drogi łączącej drogę ekspresową S52 (węzeł Rosta) z ul. Hałcnowską, przebudowa skrzyżowania ulic Stojałowskiego, Broniewskiego i Wyzwolenia czy budowa ulicy Międzyrzeckiej, a także wzmocnienie i unowocześnienie oświetlenia przejść dla pieszych.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy