Bielsko-Biała. Decyzje po posiedzeniu sztabu kryzysowego w sprawie zagrożenia koronowirusem

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 10.03.2020 19:28,
Ważne informacje.
Bielsko-Biała. Decyzje po posiedzeniu sztabu kryzysowego w sprawie zagrożenia koronowirusem

We wtorek 910.03) po południu odbyło się zwołane w trybie pilnym przez Prezydenta Miasta Jarosława Klimaszewskiego posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone epidemii koronawirusa.

Aktualną sytuację w mieście omówił dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego – Jarosław Rutkiewicz. Podkreślił, że w Bielsku-Białej nie ma – jak dotychczas – żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Zalecił jednocześnie podjęcie wszelkich możliwych działań o charakterze profilaktycznym, które zapobiegną jego ewentualnemu rozprzestrzenieniu się.

W związku z powyższym zadecydowano o zawieszeniu do odwołania działalności Bielskiego Centrum Kultury, Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek „Banialuka”.

Zostają też odwołane planowane na najbliższy czas imprezy we wszystkich placówkach Miejskiego Domu Kultury oraz w Książnicy Beskidzkiej i wszystkich jej filiach. Dodatkowo w Miejskim Domu Kultury zostają zawieszone zajęcia dla seniorów jako grupy najbardziej narażonej na skutki zarażenia koronawirusem, a w Książnicy Beskidzkiej i jej filiach zostają zamknięte czytelnie.

Od czwartku zawieszają działalność także wszystkie funkcjonujące na terenie miasta kluby seniora.

Prezydent zwraca się także do dyrektorów wszystkich bielskich placówek oświatowych o odwołanie zaplanowanych na najbliższe tygodnie akademii, uroczystości, występów i innych imprez.

Prezydent apeluje także do prywatnych organizatorów przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i sportowych o ich przełożenie na inny termin.

- odwołano wszystkie zebrania sprawozdawczo-wyborcze Rad Osiedli, które miały odbyć się w najbliższym czasie,
ℹ zawieszamy działalność Bielskiego Centrum Kultury, Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek „Banialuka”,
ℹ odwołane zostają duże spotkania, w tym te poświęcone ewentualnej budowie w Bielsku-Białej instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych,
ℹ wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim oraz w Domach Pomocy Społecznej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy