Bielsko-Biała: zmiany w opłatach za parkowanie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 13.11.2020 12:28,
Na kilku miejskich parkingach w Bielsku-Białej od 1 grudnia br. zmienią się stawki opłat za pozostawienie tam pojazdów
Bielsko-Biała: zmiany w opłatach za parkowanie

Władze miasta tłumaczą, że jest to związane z ujednoliceniem obowiązującego w mieście systemu opłat na parkingach wewnętrznych, zarządzanych przez Miejski Zarząd Dróg.

Zmiany dotyczą parkingów: na placu Ratuszowym, u zbiegu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza i parkingu przy ul. Ignacego Krasickiego na osiedlu Złote Łany.

Na parkingu zlokalizowanym na placu Ratuszowym wysokość obowiązującej stawki za pierwszą rozpoczętą godzinę parkowania zostanie obniżona z 2 zł na 1 zł. Równocześnie nie będzie już możliwy bezpłatny postój pojazdów należących do interesantów Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Do tej pory bezpłatne było pierwsze 30 minut.

Osoby przywożące i odbierające dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 12 w Bielsku-Białej nie będą już mogły bezpłatnie parkować na parkingu usytuowanym u zbiegu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza.

Dodatkowo wraz z dokonanymi zmianami ustalono stawkę opłaty za postój na nowym abonamentowym parkingu zlokalizowanym przy ul. Ignacego Krasickiego na osiedlu Złote Łany. Miesięczny abonament wyniesie 120 zł.

Powyższe zmiany reguluje podpisane przez prezydenta Bielska-Białej zarządzenie nr ON.0050.695.2019.MZD z 30 września 2019 r. w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z parkingów stanowiących własność miasta Bielska-Białej zlokalizowanych poza pasami drogowymi dróg publicznych.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy