Bielsko: w zabytkowej fabryce powstaną mieszkania! [wideo]

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 07.11.2019 19:00, ap; foto, wideo: FB Manufaktura Grossa
Dawna Fabryka Wódek i Likierów Jacoba Grossa w Białej zyska nowe życie. W historycznym miejscu powstaną mieszkania i lokale komercyjne.
Bielsko: w zabytkowej fabryce powstaną mieszkania! [wideo]
Fabryka Wódek i Likierów Jacoba Grossa przy ulicy Stojałowskiego działała od 1857 roku. Główny budynek produkcyjny stanął prawdopodobnie w latach osiemdziesiątych XIX wieku.

Czas na nowy rozdział obiektu! Wkrótce ta zabytkowa fabryka ma zostać przekształcona i odzyskać blask pod nazwą Manufaktura Grossa.

- Manufaktura Grossa to odważny projekt, którego celem jest danie nowego życia dawnej Fabryce Wódek i Likierów Jacoba Grossa – jednej z najstarszych fabryk na terenie Bielska-Białej, obecnie popadającej w ruinę. Wizja jej rewitalizacji przeprowadzona zostanie w oparciu o najlepsze wzorce podobnych inwestycji z polskich i europejskich miast - wyjaśnia Paulina Świątek-Młynarska z biura "MŁYNARSCY Nieruchomości".

Prace rewitalizacyjne i budowlane kompleksu ruszyć mają już wiosną 2020 r. Na terenie odnowionego budynku fabryki powstaną lokale użytkowe oraz stylowe mieszkania.

Inwestorem jest spółka Stojałowskiego Sp. z.o.o. z Bielska-Białej. Za projekt odpowiedzialni są architekci z "Duffla.Projekt". Sprzedażą mieszkań zajmuje się biuro nieruchomości "MŁYNARSCY Nieruchomości".Atutem miejsca jest nie tylko jego unikalna architektura i historia, ale również doskonała lokalizacja w centrum miasta, w sercu odradzającej się Białej.

Prywatny inwestor planuje pozostawić zabytkowy komin (jeden z ostatnich w mieście), który ma stać się wizytówką projektu.

Być może ostatni raz mamy okazję zobaczyć Manufakturę w takim wydaniu:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy