Biskup zarządził dyspensę. W piątek w diecezji bielsko-żywieckiej można jeść kiełbasę i mięso

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 01.05.2020 11:11,
.
Biskup zarządził dyspensę. W piątek w diecezji bielsko-żywieckiej można jeść kiełbasę i mięso

Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej ks. biskup Roman Pindel udzielił dyspensy od postu piątkowego dotyczącego spożywania potraw mięsnych. Chodzi o piątek, 1 maja, a więc początek majówki.

"Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel na piątek 1 maja udzielił dyspensy wiernym przebywającym na terenie diecezji od obowiązku powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku.

Biskup jednocześnie zachęca – za wskazaniami Rady Stałej KEP – do podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza praktykowania uczynków miłości i pobożności.

Dyspensa jest zawsze jednorazowym zwolnieniem z przestrzegania konkretnego przykazania kościelnego, natomiast od przykazań Bożych nikt nie może dyspensować. Dyspensa może być udzielona tylko w pewnych okolicznościach i dla konkretnej osoby lub konkretnej grupy osób. Najczęściej dotyczy ona zwolnienia z obowiązku powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych i od zabawy w piątki."

- poinformowała diecezja bielsko-żywiecka


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy