Burmistrz do sieci Play: bezcenny widok sprzedany za wartość połowy nowego iPhona?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 06.10.2019 18:14, red
Osobliwy list pani burmistrz do sieci Play.
Burmistrz do sieci Play: bezcenny widok sprzedany za wartość połowy nowego iPhona?

Niedawno pisaliśmy o protestach w Cieszynie przeciwko sieci Play, która zaplanowała budowę wielkiego masztu telekomunikacyjnego w otoczeniu zabytkowego Wzgórza Zamkowego, na którym stoi rotunda z XI/XIIw. (Rotunda - wiki) znana z banknotu 20 zł.

Wszystko wskazuje na to, że protesty na nic się zdały. Nadajnik jest budowany.

Oburzeni są mieszkańcy i władze samorządowe. Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz z tej okazji skierował do sieci Play pewien bardzo osobliwy list.

Poniżej jego treść:

Ponad 800-letni, bezcenny widok sprzedany za wartość połowy nowego iPhona?...Coś tu chyba jednak nie gra.

Najdroższy PLAY-u,

Ze skrajnym zdziwieniem odebraliśmy w Cieszynie informację, że jednak zdecydowałeś się kontynuować budowę masztu telefonii komórkowej w bezpośredniej bliskości naszego Wzgórza Zamkowego. Z powodu Twojej decyzji, miejsce upamiętnione na banknocie 20-złotowym, które towarzyszy nam od XI/XIII wieku i odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów, może już nie być takie samo.

Zdecydowałeś się na to, pomimo że w ubiegłym tygodniu zadeklarowaliśmy obniżenie – specjalnie dla Ciebie – stawki czynszu za wynajem komina należącego do spółki komunalnej. Stawka, której oczekiwałeś jest kilkaset procent niższa, niż ta dla Twoich konkurentów.

Zdecydowałeś się na to, pomimo że sprawa decyzji o lokalizacji celu publicznego jest nadal przedmiotem postępowania przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym.

Zdecydowałeś się na to, pomimo że sprawa pozwolenia na budowę jest przedmiotem postępowania przed Wojewodą Śląskim.

Po polskiej i po czeskiej stronie zachodzimy w głowę dlaczego, najdroższy PLAY-u, jest Ci tak pilno? Na bazie informacji, które nam przekazałeś oszacowaliśmy, że Twoja miesięczna oszczędność, jaką uzyskasz wskutek budowy masztu, może być równa wartości połowy nowego iPhona… Sprawdziliśmy, czy takie oszczędności stanowią dla Ciebie dużą wartość. Jednak, jeśli dobrze szacujemy to w skali roku wyniosą:

0,002% (słownie: dwie stutysięczne) Twojego rocznego zysku…*

Jeśli więc chodzi o pieniądze, to w tym wypadku są to naprawdę dosłownie(!) dla Ciebie drobne.

Rozumiemy, że w naszym mieście masz bardzo słaby zasięg i z perspektywy Warszawy, (czy Luksemburga, gdzie ma siedzibę Twoja spółka) nie wszystko jest dla Ciebie jasne. Dlatego pozwolisz, że jeszcze raz zaakcentujemy: Rotunda św. Mikołaja to jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych do obecnych czasów obiektów na polskiej ziemi. To zabytek dokładnie tej samej klasy, co legendarna Rotunda Najświętszej Marii Panny na Wawelu.

Jest jeszcze chwila, aby rzeczowo i spokojnie wyjaśnić całą sprawę i zachować prawdziwą RADOŚĆ OGLĄDANIA, także dla setek tysięcy mieszkańców i turystów w Cieszynie.

W imieniu społeczności i turystów Cieszyna

Gabriela Staszkiewicz

Burmistrz

* Zysk Play Communications S.A. wyniósł w 2018 r. 2,16 miliarda złotych.


foto: UM Cieszyn

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy