Chińczycy przekazali do Bielska-Białej 165 tys. maseczek

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 18.03.2020 15:55,
Przesyłka jest już na pokładzie samolotu lecącego do Polski.
Chińczycy przekazali do Bielska-Białej 165 tys. maseczek

Chińczycy przekażą Bielsku-Białej darowiznę w postaci 165 tysięcy sztuk maseczek sanitarnych i maseczek typu N95.

Prezydent Bielska-Białej wraz z Zarządem Grupy Kapitałowej Martes Sport podjęli 10 marca współpracę z przedsiębiorcami z Chin, dzięki której jednostki organizacyjne miasta - szpitale i domy pomocy społecznej - oraz służby miejskie zostaną zaopatrzone w środki ułatwiające walkę z epidemią koronawirusa.

Odzew z Dalekiego Wschodu, będący przejawem prawdziwej przyjaźni w dobie kryzysu, był natychmiastowy. Chińczycy postanowili przekazać Bielsku-Białej darowiznę w postaci 165 tysięcy sztuk maseczek sanitarnych i maseczek typu N95. Przesyłka jest już na pokładzie samolotu lecącego do Polski.

- Trwające już w naszym mieście działania spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem strony chińskiej, która mobilizuje siły, by w tym trudnym czasie przyjść na pomoc bielszczanom - informują bielscy urzędnicyt.

- W związku z tym bielszczanie mogą przedstawiać swoje pomysły na rozwój rozpoczętej akcji oraz przesyłać podziękowania dla zaangażowanych w pomoc obywateli Chin. Zostały w tym celu uruchomione adresy mailowe: [email protected] oraz [email protected] Wszystkie wiadomości będą przekazywane bezpośrednio do chińskich przyjaciół - informuje bielski magistrat.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy