Chodnik już jest. Czas na nowe boisko i drogę

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 04.10.2019 15:29, ap
W Bestwinie realizowane są spore inwestycje. Mieszkańcy już teraz korzystać mogą z nowego chodnika. Niebawem gotowe ma być także boisko wielofunkcyjne, a gmina otrzymała właśnie środki na remont drogi.
Chodnik już jest. Czas na nowe boisko i drogę
Chodnik wzdłuż ul. Witosa jest gotowy

Zakończył się I etap inwestycji. Zadanie realizowane zostało przez "Zakład Produkcyjno – Usługowo – Handlowy BETONIT Edward Grygierczyk" z Czechowic-Dziedzic, a wartość prac wyniosła 1,3mln. zł.

- Wykonano chodnik dla pieszych w ciągu drogi powiatowej ul. W. Witosa – od skrzyżowania z ulicą Młyńską do skrzyżowania z ulicą Gospodarską o długości 960mb wraz z kanalizacją deszczową oraz umocnieniem i zabezpieczeniem skarp - informuje Sławomir Lewczak z Referatu Służb Technicznych UG.

W odbiorze uczestniczyli: wójt gminy Artur Beniowski, inspektor nadzoru Piotr Szczepanek, kierownik budowy Renata Rus, wykonawca Edward Grygierczyk, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych Lucyna Fober, Franciszek Polok.

Nowe boisko do końca miesiąca

We wrześniu firma "TEL-BRUK Radosław Telenga" z Częstochowy rozpoczęła budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaniowie. Wykonane zostały obrzeża i podbudowa pod nawierzchnię sportową oraz chodnik opaskowy. Całość prac obejmuje budowę boiska o nawierzchni poliuretanowej służącego do rekreacyjnej gry w koszykówkę, piłkę ręczną i piłkę nożną.

Koszt budowy to 190 000 zł. Inwestycja realizowana jest ze środków Gminy Bestwina oraz PG Silesia.

Termin zakończenia zadania przewidziano do dnia 31 października b.r.

Jest dotacja na remont ul. Podzamcze

Gmina Bestwina w ramach podziału środków na usuwanie klęsk żywiołowych otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę na remont ul. Podzamcze.

Remont będzie polegał na regulacji odcinka skarpy cieku Łękawka. Kwota dotacji wynosi 360 000 zł.

W przekazaniu promesy uczestniczyli: wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, wiceminister Pracy i Polityki Społecznej poseł Stanisław Szwed oraz wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

foto: gmina Bestwina

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy