Ciekawy projekt. Walczą o pieniądze z budżetu obywatelskiego Bielska-Białej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 13.09.2019 12:50, INFORMACJA PRASOWA
Zobaczcie szczegóły.
Ciekawy projekt. Walczą o pieniądze z budżetu obywatelskiego Bielska-Białej

Naukowa Ścieżka Doświadczeń na terenie Osiedla Słonecznego

Czy możliwa jest nauka na świeżym powietrzu? Czy da się przekazać wiadomość na odległość bez użycia prądu? A może chcesz poćwiczyć pamięć grając w ekologiczną grę Eko-memory?

Na te i wiele innych pytań odpowiada nietypowy projekt osiedlowy w tegorocznym Budżecie Obywatelskim w Bielsku-Białej. Na Osiedlu Słonecznym ma szansę powstać ogólnodostępna Naukowa Ścieżka Doświadczeń, której celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży do odkrywania praw nauki poprzez zabawę.

Zabawa i eksperymenty dla wszystkich

Ścieżka doświadczeń będzie dostosowana do osób w różnym wieku (od kilkulatków po seniorów) oraz w części dostępna będzie dla osób z niepełnosprawnościami. Odwiedzający będą mogli poeksperymentować z urządzeniami takimi jak film animowany, dzięki któremu zobaczymy, jak powstawały pierwsze animacje, zegar słoneczny, głuchy telefon pozwalający na komunikację na odległość bez użycia prądu, pisanie lustrzane, które jest ciekawym sposobem treningu koncentracji i opanowania. Na Ścieżce Doświadczeń znajdą się również urządzenia takie jak Koło Optyczne czy Naukowy Hex, dzięki którym poeksperymentujemy ze zjawiskami optycznymi oraz sprawdzimy naukową wiedzę. Odwiedzający będą mogli poćwiczyć też pamięć przy urządzeniu Eko-Memory, które dodatkowo wzbogaci wiedzę o leśnych zwierzętach i drzewach, występujących w Polsce.

To tylko część atrakcji, z których będzie można skorzystać na Naukowej Ścieżce Doświadczeń. Wszystkie stanowiska zaprojektowane są w taki sposób, by dzieci mogły bawić się bezpiecznie i samodzielnie przeprowadzać różne doświadczenia. Przy każdym urządzeniu stanie tabliczka z instrukcją działania.


Odkryj w sobie dziecko

Dzieci mają naturalną ciekawość do odkrywania otaczającego je świata. Nieustannie pytają, jak to jest zrobione, ale gdzieś po drodze często to zanika. Dzięki temu projektowi w Budżecie Obywatelskim najmłodsi będą mogli połączyć naukę i zabawę, a także poczuć się jak odkrywcy. A dorośli…poczuć się znowu jak dziecko!

Jeśli zainspirował Cię ten projekt, zagłosuj na niego pod adresem: www.obywatelskibb.pl

Nazwa projektu: Naukowa Ścieżka Doświadczeń na terenie Osiedla Słonecznego – projekt osiedlowy nr 24-OBB001

Lista: Projekt osiedlowy

Data głosowania: 16.09-01.10.2019
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy