Co dalej z przedszkolami. To zależy od zainteresowania rodziców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 04.05.2020 16:42, INFORMACJA PRASOWA
Co dalej z przedszkolami. To zależy od zainteresowania rodziców

W Wilamowicach chęć wysłania dzieci do przedszkola wyrazili rodzice ok. 120 maluchów. W sumie w tej gminie jest 700 przedszkolaków. Burmistrzowie i wójtowie z powiatu bielskiego sprawdzają, jakie jest zapotrzebowanie wśród rodziców. W Kozach 80 proc. rodziców nie zgłosiło takiej potrzeby. To jeden z tematów Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego, który pod przewodnictwem starosty Andrzeja Płonki odbył się w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. Kolejny będzie za tydzień.

- Bieżących problemów do rozwiązania w związku ze stanem epidemii jest mnóstwo: sprawa przedszkoli, komunikacja publiczna która przy obecnych obostrzeniach wozi „powietrze”, brakujące środki ochrony osobistej w naszych placówkach, czy kwestia ochrony dochodów samorządów - wymienia starosta Płonka.

Przypomnijmy, że rząd zdecydował, iż od środy 6 maja organy prowadzące przedszkola i żłobki mogą je otworzyć mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Czy placówki zostaną uruchomione, ostateczna decyzja należy do prowadzących je samorządów. Na dzisiejszym konwencie przygotowania do otwarcia placówek w powiecie bielskim zadeklarowali gospodarze Wilamowic, Czechowic-Dziedzic, Buczkowic i Jasienicy. Jednak w związku z wymogami na pewno nie nastąpi to 6 maja. Samorządowcy mówią ostrożnie o przyszłym tygodniu.

Konwenty odbywają się zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa: odpowiedniej odległości między uczestnikami, którzy używają środków ochrony osobistej: maseczek i rękawiczek, mają do dyspozycji płyn dezynfekujący.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Bialej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy