Cygański Las doceniony

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 18.02.2020 15:37, fot. zespół projektowy
Cygański Las doceniony

Bielsko-Biała zostało laureatem konkursu Karpaty łączą – zielona infrastruktura za projekt ochrony walorów przyrodniczych zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Cygański Las. Miasto otrzyma finansowe wsparcie.

Miasto znalazło się w gronie pięciu laureatów konkursu prowadzonego w ramach projektu Life pod nazwą Green-Go! Inicjatywy lokalne na rzecz kształtowania zielonej infrastruktury na obszarach Natura 2000 w Karpatach (Life16 GIE/PL/000648). Dzięki temu miasto otrzyma wsparcie finansowe na realizację projektu w wysokości 36 tys. zł.

Głównym celem konkursu było wspieranie współpracy i partnerstwa gmin karpackich – przede wszystkim samorządów oraz lokalnych grup działania i organizacji pozarządowych przy udziale innych instytucji oraz mieszkańców – na rzecz właściwego zarządzania przestrzenią i kształtowania zielonej infrastruktury. Praca konkursowa polegała na opracowaniu lokalnego studium wraz z planem działań na rzecz kształtowania zielonej infrastruktury dla zachowania walorów przyrodniczych i krajobrazowych Karpat oraz wspierania zrównoważonego rozwoju gminy.

Bielska propozycja - przygotowana przez zespół składający się z przedstawicieli Wydziału Ochrony Środowiska i Wydziału Informatyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Biura Rozwoju Miasta oraz Stowarzyszenia Olszówka - poświęcona była ochronie walorów przyrodniczych na obszarze zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Cygański Las w Bielsku-Białej poprzez właściwe kształtowanie zielonej i błękitnej infrastruktury. Członkowie zespołu zwrócili szczególną uwagę na zrównoważone planowanie i rozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w celu ograniczenia nadmiernego negatywnego wpływu człowieka na środowisko.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy