Czym jest dochód pasywny? 6 życiowych przykładów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 27.11.2020 10:32, Artykuł ekspercki
Dochód pasywny to ostatnimi czasy bardzo gorący temat, ale wciąż dla wielu osób pozostaje on wielką niewiadomą. Zarabianie poprzez dochód pasywny staje się coraz bardziej popularne, a dla niektórych jest to już jedyne źródło utrzymania! Dlatego warto dowiedzieć się o tym czegoś więcej.
Czym jest dochód pasywny? 6 życiowych przykładów

Dochód pasywny - czym jest?

Idea dochodu pasywnego obejmuje zarabianie pieniędzy bez konieczności zaangażowania nakładów pracy czy czasu. Jest to więc osiąganie stałego przychodu bardzo łatwym kosztem. Zazwyczaj napracować się należy tylko na początku, a potem czerpać zyski przez często nieokreślony czas.

Warto podkreślić jednak, że tak naprawdę nie istnieje idealny system pasywnego osiągania dochodów - oprócz początkowej fazy, w której zawsze musimy się trochę napracować, zawsze zarabianie pieniędzy na dochodzie pasywnym wiąże się z koniecznością dokonywanych prac, choć oczywiście są one nieporównywalnie mniejsze do standardowego zatrudnienia na umowę o pracę czy umowę zlecenie. Źródło i inne pomysły: LINK

1 sposób na dochód pasywny - wynajem mieszkania

Wynajem nieruchomości to bardzo stara forma dochodu pasywnego. Jeśli znajdujemy się w roli najemcy, otrzymujemy comiesięczny zastrzyk gotówki w postaci płaconego przez wynajmującego czynszu, który w tym przypadku jest naszym dochodem pasywnym. Jak zabrać się za wynajmowanie?

Przede wszystkim musimy dysponować nieruchomością, którą możemy wynająć. Jeśli jesteśmy właścicielem wolnego mieszkania, to pozostaje już nic innego, jak tylko przygotować poprawną i prawnie wiążącą umowę oraz znaleźć zainteresowaną wynajmem osobę. W tym pomogą serwisy internetowe, ale także stara dobra poczta pantoflowa. Gdy zgłosi się do nas potencjalny wynajmujący, należy już tylko sfinalizować formalności i ustalić wysokość czynszu.

Należy jednak pamiętać, że przy wynajmowaniu mieszkania nasza praca sprowadza się do pilnowania terminów opłat, utrzymywania stałego kontaktu z wynajmującym oraz przeprowadzania na przykład: prac remontowych, jeśli takie okażą się konieczne.

2 sposób na dochód pasywny - lokata bankowa

Lokata bankowa to jeden z mniej efektownych, ale za to bardziej popularnych form zarabiania z pomocą dochodu pasywnego. Jest to na pewno bardzo prosty proces - wystarczy posiadać pewną kwotę, którą chce się zainwestować w lokatę. Kolejnym krokiem jest wybór banku i warunków utworzenia lokaty. Potem pozostaje już tylko jej otworzenie i cieszenie się z odsetek.

Odsetki z lokaty bankowej będą tym większe im: po pierwsze, większy będzie procent lokaty, a po drugie - większa kwota środków na niej złożonych. Oczywiście wciąż miesięcznie mogą nie być to duże kwoty, ale na dłuższą metę pieniądze leżące w banku mogą na siebie naprawdę zapracować. To fantastyczna propozycja dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają przygodę z pasywnym zarabianiem - jest bardzo bezpieczna, nie wymaga dużej wiedzy i zaangażowania.

3 sposób na dochód pasywny - automaty

Odkąd rozpoczęła się doba automatów, korzystają z nich niemal wszyscy - szczególnie popularne są automaty z napojami i przekąskami. Zainwestowanie w kilka automatów może szybko zwrócić koszty poniesione na ich zakup, głównie dlatego że maszyny same na siebie pracują. Od Nas, jako od właściciela wymagać się jednak będzie zachowywania formalności w związku ze stawianiem automatów na określonych terenach, regularne zaopatrywanie ich w nowy asortyment oraz serwisowanie, jeśli okaże się to konieczne.

4 sposób na dochód pasywny - prowadzenie bloga

Gdy świat wszedł w erę Internetu, szczególnie popularne stało się zarabianie poprzez prowadzenie blogów. Oczywiście na początkowym etapie trzeba włożyć trochę pracy w to, aby blog był ładny i atrakcyjny dla potencjalnych czytelników. Należy zadbać o jego rozwój i sprawić, aby stał się chętnie odwiedzanym w sieci miejscem. Jeśli się nam to uda, można zacząć zarabiać chociażby na reklamach czy sponsorowaniu niektórych artykułów w swoich postach.

5 sposób na dochód pasywny - gra na giełdzie

Inwestowanie giełdowe może być bardzo dochodowe, ale ciągnie także za sobą duże ryzyko. Wymagany jest do tego nie tylko początkowy wkład własny, ale także posiadanie wiedzy o zasadach i mechanizmach, jakimi rządzi się giełdowy rynek, dlatego nie każdy powinien od razu porywać się na taki sposób zarabiania. Jeśli jednak chcemy spróbować swoich sił w giełdowych zmaganiach, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych domów maklerskich, którzy pomogą Nam zrozumieć reguły gry oraz pomogą w dokonywaniu sensownych inwestycji.

6 sposób na dochód pasywny - sprzedaż kursu lub e-booka

Jeśli jesteśmy specjalistą w jakiejś dziedzinie naukowej, sportowej lub artystycznej to ciekawym pomysłem na zarabianie pasywne okazać się może sprzedaż produktów internetowych takich jak kursy, lub książki czy poradnika w formie e-book. Wiąże się to z dużym nakładem pracy w początkowej fazie - książkę trzeba napisać, a kurs stworzyć i nagrać. Jednak na dłuższą metę okazać się to może naprawdę atrakcyjnym sposobem na życie, bowiem raz stworzony produkt przynosić nam będzie korzyści majątkowe za każdym razem, gdy ktoś go zakupi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]l

Brak komentarzy