Droga za pół miliarda złotych. Umowa podpisana

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 03.08.2020 12:50, DK
Właśnie rozpoczyna się realizacja budowy 12-kilometrowego odcinka drogi S-1 pomiędzy Bielskiem a Dankowicami.
Droga za pół miliarda złotych. Umowa podpisana

W poniedziałek (3.08) w Bielsku-Białej umowa na budowę tego odcinka została oficjalnie podpisana pomiędzy inwestorem a wykonawcą, a w spotkaniu uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Dotrzymujemy obietnicy połączenia drogą ekspresową S1 Bielska-Białej z aglomeracją śląską. W najbliższym czasie planowane jest wyłonienie wykonawcy ostatniego z odcinków tej trasy. Udostępnienie drogi ekspresowej S1 Mysłowice - Bielsko-Biała jest planowane do końca 2023 roku. S1 to niezmiernie ważna i wyczekiwana od lat droga. Wyraźnie poprawi ona dostępność komunikacyjną tego regionu Polski. Co ważne, wyprowadzi także ruch tranzytowy z miejscowości, przez które dziś przebiega droga krajowa nr 1 oraz podniesie poziom bezpieczeństwa i komfortu podróży – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Odcinek zostanie wybudowany w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wartość inwestycji to 586 710 000,00 zł brutto. Drogowcy mają niespełna 3 lata na zrealizowanie projektu. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum MIRBUD i KOBYLARNIA.

​Wykonawcy zbudują dwujezdniową drogę ekspresową po dwa pasy ruchu, dwa węzły drogowe, a także inne drogi towarzyszące drodze ekspresowej.

W zakres tego odcinka wchodzą: 

  • droga ekspresowa o długości ok. 12 km,   

  • dwa węzły drogowe

  • para Miejsc Obsługi Podróżnych o funkcji wypoczynkowo-usługowej

  • Obwód Utrzymania Drogi. 


foto: Ministerstwo Infrastruktury

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy