Duży remont w budynkach oświaty w powiecie bielskim na finiszu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 05.10.2020 13:56,
Termomodernizacja SMS SZCZYRK i sali gimnastycznej „Sokół” w Czechowicach-Dziedzicach
Duży remont w budynkach oświaty w powiecie bielskim na finiszu

Kończy się duża inwestycja oświatowa w powiecie bielskim- termomodernizacja Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk im. Polskich Olimpijczyków w Buczkowicach oraz sali gimnastycznej „Sokół” w Czechowicach-Dziedzicach. Zaawansowanie robót w obu lokalizacjach wynosi ok. 90 proc. Wykonawca ma czas do końca marca 2021 r.

W zespole szkół w Buczkowicach modernizacja objęła szkołę i internat. W budynku szkolnym ocieplono ściany i dach, wymienione zostały drzwi zewnętrzne. W drugim obiekcie pojawił się nowych dach, który także zostanie ocieplony. Ważnym elementem inwestycji była przebudowa kotłowni, dzięki której placówka z ogrzewania węglem przeszła na gaz. Oba obiekty mają nową elewację. „Wszędzie mamy już ogrzewanie gazowe, co oznacza oszczędności w przyszłości, ale też czystość ponieważ odpada wynoszenie popiołu. Co ważne dla nas, pokazujemy młodzieży, że stawiamy na ekologię”- mówi Jarosław Konior, dyrektor szczyrkowskiej placówki. Kompleks przy ul. Grunwaldzkiej w Buczkowicach, który w zeszłym roku doczekał się hali sportowej z prawdziwego zdarzenia zyskał też wizualnie. Wszystkie budynki są w tej samej kolorystyce, na elewacji głównego obiektu pojawiło się logo szkoły i powiatu bielskiego.

Oszczędniej i przyjaźniej dla środowiska naturalnego będzie także po remoncie w sali gimnastycznej przy ul. Krasińskiego w Czechowicach-Dziedzicach, z której korzystają głównie uczniowie powiatowego L.O. im. M. Skłodowskiej- Curie. Tam także ocieplone zostały ściany i dach, zmodernizowane zostaną elementy systemu grzewczego.

Na inwestycję pozyskano środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt całości to ok. 900 tys. zł.

Szczyrkowski SMS im. Polskich Olimpijczyków kształci młodzież w sportach zimowych. Po 20 latach działalności może pochwalić się 16 olimpijczykami! Oprócz skoczków narciarskich placówka kształci także w: biegach narciarskich, kombinacji norweskiej i konkurencjach alpejskich. W budynkach w Buczkowicach już od 70-tych lat działała szkoła leśna, a potem szkolne schronisko młodzieżowe. Praktycznie od 2006 r. nie było tam większego remontu.źródło: M.Fritz / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy