Fundacja Leroy Merlin sfinansuje remont budynku dla potrzebujących

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 19.08.2022 09:07, fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB
Miasto Bielsko-Biała i Fundacja Leroy Merlin wspólnie wyremontują budynek przeznaczony dla potrzebujących, w którym obecnie przebywa kilkadziesiąt osób z Ukrainy. Umowę w ramach projektu solidarnościowego podpisał prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.
Fundacja Leroy Merlin sfinansuje remont budynku dla potrzebujących

18 sierpnia w Ratuszu została podpisana umowa grantowa w ramach Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin Polska na adaptację istniejących pomieszczeń socjalnych i przystosowanie ich do potrzeb uchodźców, w szczególności z Ukrainy. Koszt inwestycji to kwota ok. 1 mln. zł. Prace budowlane sfinansowane zostaną przez Fundację Leroy Merlin, a termin ich wykonania to 20 miesięcy. Umowę zawierającą stosowną darowiznę podpisał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Jak wiemy, wojna na Ukrainie trwa już pół roku. Sytuacja, gdy chodzi o liczbę uchodźców w naszym mieście się ustabilizowała. Jednak to wsparcie dla nich jest konieczne, gdyż jak tu już nie raz było powiedziane, Ukraińcy walczą również za nas. A my mamy swoją walkę i obowiązki wynikające z humanitarnego podejścia do uchodźców, których w naszym kraju jest najwięcej. Dlatego cieszę się, że są takie inicjatywy, jak ta Fundacji Leroy Merlin, dzięki której z grantu otrzymaliśmy milion złotych na odremontowanie podniszczonego obecnie obiektu w Wapienicy, w którym przebywa obecnie kilkadziesiąt osób z Ukrainy. Są to głównie matki z dziećmi. Wszyscy marzymy o tym, aby ta wojna jak najszybciej się skończyła. Wtedy ten odremontowany obiekt zostanie dla miasta i będzie służył mieszkańcom Bielska-Białej – powiedział prezydent Jarosław Klimaszewski.

Lokale przeznaczone do remontu znajdują się w budynku przy ul. Wapienickiej 34 w Bielsku-Białej. Na każdej z kondygnacji budynku zlokalizowano: 11 pomieszczeń mieszkalnych - każde przeznaczone na pobyt co najmniej 3 osób, wspólne pomieszczenie kuchni, pomieszczenia sanitarne (toalety damskie i męskie) oraz wspólną pralnię.

W budynku obecnie mieszkają uchodźcy z Ukrainy. Remont pomieszczeń ma na celu poprawienie warunków, w jakich mieszkają nasi goście. Prace budowlane sfinansowane zostaną przez Fundację Leroy Merlin na podstawie przyznanego grantu w ramach projektu funduszu solidarnościowego. Fundacja Leroy Merlin dostarczy wszystkie niezbędne materiały budowlane oraz elementy wyposażenia pomieszczeń, a także sfinansuje związane z nimi prace budowlane. Przewidywany łączny koszt inwestycji to kwota ok. 1 mln. zł.

- Fundusz Solidarnościowy został stworzony w ramach Fundacji Leroy Merlin Polska i działa już 10 lat. Do tej pory skupialiśmy się na tym, czym zajmujemy się na co dzień, czyli upiększaniem domów i ogrodów. Fundacja upiększała np. szkoły, przedszkola; dzisiaj jest natomiast potrzebna pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Jesteśmy częścią polskiego społeczeństwa i chcemy wraz z nimi pomagać – mówił lider operacyjny Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin Polska Karol Poprawa.

Warto przypomnieć, że Fundacja Leroy Merlin Polska w ramach tego projektu przyznała już 13 grantów w 12 miastach Polski na kwotę ponad 2.600.000 zł.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy