Galeria Sfera działa już od 20 lat

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 21.12.2021 13:00,
Galeria Sfera w Bielsku-Białej kończy 20 lat. Wszystko zaczęło się w 2001 roku od otwarcia Galerii I na terenach, gdzie wcześniej mieściły się fabryki włókiennicze.
Galeria Sfera działa już od 20 lat

Galeria Sfera I została oficjalnie otwarta 6 grudnia 2001 roku. Była pierwszym centrum handlowym IV generacji na Podbeskidziu, a także pierwszym projektem w Polsce, który zrewitalizował pofabryczne tereny miejskie, przywracając im użytkowy charakter.

Jednym z założeń powstania Galerii Sfera była rewitalizacja śródmieścia i stworzenie nowoczesnej oraz bezpiecznej przestrzeni, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś jest to najbardziej znane i najczęściej odwiedzane centrum handlowe w całym regionie, a klienci doceniają je za miłą atmosferę, atrakcyjną ofertę gastronomiczną oraz ciekawą architekturę.

Galeria Sfera łączy pamięć o bogatej historii miasta z nowoczesnym, a zarazem użytkowym charakterem przestrzeni w jeden przemyślany, unikatowy projekt architektoniczny. Budynki galerii Sfera I i Sfera II zachowały część oryginalnych zabudowań fabrycznych, a ich wnętrza wyróżniają się bogactwem kontekstów architektonicznych i historycznych.

- Galeria Sfera od momentu powstania jest nierozerwalnie spleciona z miastem, ponieważ to nowoczesna przestrzeń, która łączy się z codziennością mieszkańców, integrując funkcje handlowo-usługowe, rozrywkowe oraz kulturalne. Dzięki organizacji dużych i ważnych dla mieszkańców wydarzeń Galeria Sfera jest miejscem, które przyciąga klientów niestandardowymi rozwiązaniami i bogatą ofertą. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za zaufanie i zapraszamy do wspólnego świętowania – mówi dyrektor Galerii Sfera Monika Magner.

Jednym z partnerów, który od lat współpracuje z Galerią, jest prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

- Już 5-krotnie wspólnie zbieraliśmy środki w ramach akcji Rower pomaga z Galerią Sfera. Współorganizujemy także cykliczne kiermasze charytatywne - Zabawki ratują zwierzaki, Książka wspiera bohatera, w których nie tylko dochód ze sprzedaży przekazany jest na szczytny cel, ale też dodatkowo wydarzenia te promują ideę drugiego obiegu przedmiotów - książek czy zabawek, mają wymiar proekologiczny – mówi Wojciech Owczarz.

Galeria Sfera została wielokrotnie nagrodzona w prestiżowych konkursach branżowych. Ostatnio zdobyła srebrną statuetkę w konkursie PRCH Retail Awards 2020 w kategorii Centrum Handlowe Roku – Best Performance. Zdaniem jury, na szczególną uwagę zasłużył utrzymujący się wysoki wskaźnik odwiedzalności Galerii Sfera, dobrze udokumentowany wzrost wskaźników biznesowych na przestrzeni ostatnich lat i spora liczba zrealizowanych akcji posprzedażowych, marketingowych oraz eventów. Działania Galerii Sfera zostały również wyróżnione w edycji 2021 konkursu PRCH odznaczeniem Mistrz Dobrych Praktyk.

Jako największa galeria handlowa Podbeskidzia Sfera oferuje zakupy w 250 sklepach, w jej obrębie działa 25 restauracji i kawiarni serwujących potrawy z różnych zakątków świata, klub muzyczny, kręgielnia, fitness, kino Helios, sala zabaw oraz 4-gwiazdkowy hotel.

źródło: Galeria Sfera

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy