Gdzie szukać ofert pracy dodatkowej w Bielsku-Białej?

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 15.06.2022 12:46, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Praca dodatkowa jest coraz bardziej popularna. Rosnące ceny i podwyższane raty kredytów hipotecznych mobilizują ludzi do poszukiwania nowych sposobów zarobkowania. W ten sposób możliwe jest pokrycie wszystkich należności i uniknięcie spirali długów. Podpowiadamy, gdzie szukać ofert w Bielsku-Białej, by szybko otrzymać zatrudnienie zgodne z posiadanymi kompetencjami i doświadczeniem.
Gdzie szukać ofert pracy dodatkowej w Bielsku-Białej?

Czy w Bielsku-Białej bezrobocie jest dużym problemem?

Bezrobocie w Polsce na koniec roku 2021 wyniosło 5,4%, podczas gdy w województwie śląskim zaledwie 4,2%. Co ciekawe na obszarze tym odnotowywany jest najwyższy spadek liczby osób pozostających bez zatrudnienia. W samym powiecie bielskim sytuacja jest jeszcze korzystniejsza, ponieważ stopa bezrobocia zatrzymała się na poziomie 3,5%.

Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko oferty pracy na pełen etat, ale też propozycje pracy dodatkowej. Można je znaleźć na portalu ogłoszeniowym GoWork.pl, w lokalnych serwisach informacyjnych i społecznościowych, prasie, a także urzędzie pracy. Ta forma zarobkowania to dobry sposób na to, aby podreperować domowy budżet, gdy podstawowe źródło dochodów nie pokrywa wszystkich należności lub bezrobotny nie ma możliwości pracy w pełnym wymiarze godzin.

Gdzie szukać ogłoszeń w Internecie?

Internet jest kopalnią interesujących ofert pracy. Publikują w nim ogłoszenia zarówno pracodawcy o kapitale zagranicznym, jak i polskim. Warto w szczególności przeglądać portale ogłoszeniowe, które aktualizowane są na bieżąco. Chcąc znaleźć interesującą cię pracę dorywczą, możesz ograniczyć zakres wyszukiwanych ofert do wybranego wymiaru czasu pracy, stanowiska czy rodzaju umowy. Dzięki temu oszczędzasz czas, ponieważ zapoznasz się tylko z tymi ofertami, które spełniają twoje oczekiwania.

Warto także przeglądać ogłoszenia publikowane w lokalnych serwisach informacyjnych. Niektórzy pracodawcy, zwłaszcza mikro i małe przedsiębiorcy oraz rolnicy preferuję tę formę pozyskiwania pracowników.

Ogłoszenia można znaleźć także na portalach społecznościowych. Zachowaj jednak ostrożność przy nawiązywania współpracy z pracodawcą, który oczekuje wykonania pewnego zakresu obowiązków nieodpłatnie w ramach weryfikacji twoich umiejętności. Niestety na portalach społecznościowych takie propozycje zdarzają się wyjątkowo często. Bez względu na to, jaką pracę wykonujesz – należy ci się za nią wynagrodzenie.

Nie zapomnij też o stronie internetowej urzędu pracy. Znajdziesz tam wiele propozycji zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin. Są to zarówno oferty pracy fizycznej, jak i umysłowej.

Czy warto szukać ofert pracy poza Internetem?

Choć Internet jest niewątpliwie najlepszym źródłem informacji na temat ofert pracy, to ogłoszenia publikowane są także poza nim, choć coraz rzadziej.

Możesz sprawdzić ogłoszenia przypinane do tablic w urzędzie pracy oraz, co ciekawe, w dużych hipermarketach budowlanych.

Ponadto, informacje o poszukiwaniu pracowników przez lokalnych przedsiębiorców możesz znaleźć w wydawanych gazetach codziennych.

Nie bój się też dzwonić do firm z pytaniem o możliwość podjęcia pracy dodatkowej. Może się okazać, że otrzymasz zatrudnienia, zanim firma opublikuje ogłoszenie o poszukiwaniu pracowników.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy