Informatyzacja bielskiego szpitala

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 03.09.2020 13:04, fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej
Informatyzacja bielskiego szpitala

Rozpoczęła się informatyzacja Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Proces ma przynieść wymierne korzyści zarówno małym pacjentom oraz ich rodzicom, jak i dziecięcej placówce medycznej.

Informatyzacja Szpitala Pediatrycznego rozpoczęła się od zakupienia - po postępowaniu przetargowym - odpowiedniej infrastruktury teletechnicznej w postaci serwera, systemów ochrony sieci i specjalnych przełączników. Koszt tego zakupu wyniósł 399.602 zł. Obecnie trwa przetarg na dostarczenie szpitalowi oprogramowania, a wkrótce ruszy przetarg na zakup sprzętu komputerowego.


Zaopatrzenie dziecięcej placówki medycznej w fachową infrastrukturę, programy oraz urządzenia zakończy pierwszą fazę informatyzacji. Potem przyjdzie czas na przeszkolenie szpitalnego personelu. Finałem, który najprawdopodobniej nastąpi w przyszłym roku, będzie pełne wdrożenie systemu e-zdrowie.


- Obecnie funkcjonuje u nas e-recepta i e-skierowanie, ale e-zdrowie to dużo więcej, bo to także możliwość wystawiania i archiwizowania dokumentacji medycznej wraz z wewnątrzszpitalnym obiegiem wyników badań, oraz możliwość elektronicznej rejestracji. Wprowadzenie tego systemu z punktu widzenia szpitala przyniesie oszczędność czasu, pracy oraz miejsca przeznaczanego obecnie na archiwizowanie dokumentacji medycznej, której powstaje u nas naprawdę wiele. Ale korzyści odczują również pacjenci i ich rodzice. Po pierwsze, możliwa będzie elektroniczna rejestracja na wizytę w przyszpitalnych poradniach oraz rezygnacja z wizyty, jeżeli z jakichś przyczyn przybycie dziecka do poradni będzie niemożliwe. Po drugie, uprawnione osoby będą miały wgląd do naszej dokumentacji medycznej. Jeśli nasz pacjent trafi na przykład do kliniki czy innego szpitala, zajmujący się tam nim lekarz będzie mógł błyskawicznie sprawdzić, na co i jak był u nas leczony oraz jakie schorzenia u niego zdiagnozowaliśmy. Rodzicom oszczędzi to przyjazdu do nas po kopie dokumentacji medycznej. Oczywiście, jeżeli pacjenci lub ich opiekunowie będą potrzebowali takiej dokumentacji w formie papierowej, to zawsze ją w naszym szpitalu otrzymają – mówi dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej Ewa Bachta.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy