Jak łatwo pozbyć się gruzu z podwórka? 3 sposoby

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 22.01.2021 13:45, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Masz gruz na podwórku i chcesz w końcu się go pozbyć? W takim przypadku sprawdź 3 dostępne metody, z którymi można usunąć go tanio i szybko. Co wybrać, by zapomnieć o zalegającym przy domu gruzie po budowie, rozbiórce albo remoncie?
Jak łatwo pozbyć się gruzu z podwórka? 3 sposoby

Gruz jest uznawany za kłopotliwy odpad. Nie można zwyczajnie wyrzucić go do kosza, ponieważ zawiera on składniki uznawane ze szkodliwe dla środowiska. To powoduje, że powinien być on zutylizowany zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

Jak pozbyć się gruzu? Właściciele takiego odpadu mają do dyspozycji różne metody. Oto 3 wybierane najczęściej!


1. Samodzielny wywóz gruzu do PSZOK

Gruz można przekazać do PSZOK, czyli do punktu, który przyjmuje odpady różnego rodzaju od osób posiadających opłacone rachunki za odbiór śmieci. Warto pamiętać, że w PSZOK-u odda się tylko gruz od osoby prywatnej – nie od firmy. Punkt odbierze gruz za darmo, ale trzeba go do niego dostarczyć. Gdy do dyspozycji nie ma właściwego samochodu, na przykład dostawczego auta lub przyczepki, można zdecydować się na ich wynajęcie. Wypożyczenie nie jest związane z wysoką ceną. Główną niedogodnością w tym przypadku jest konieczność załadunku gruzu na samochód, a także czas potrzebny na oddanie go do punktu zbiórki, przed którym często tworzą się długie kolejki.


2. Zamówienie kontenera na gruz

Druga opcja jest wygodniejsza niż samodzielny wywóz gruzu. Jest ona rekomendowana przede wszystkim wtedy, gdy gruz dopiero ma być wytworzony, na przykład podczas wyburzenia ścian czy skuwania tynków lub płytek ceramicznych. Kontener na gruz pozwala na łatwe pozbycie się odpadków z podwórka – wystarczy tylko zamówić kontener z dowozem, potem umieścić w nim pozostałości i zadzwonić do firmy, która odbierze je i odpowiednio zutylizuje. Warto wskazać, że do dyspozycji są różne wielkości kontenerów, dlatego można dobrać je specjalnie do wielkości odpadków.


3. Zlecenie wywozu gruzu

Trzecia zaprezentowana przez nas opcja to zamówienie usług firmy odbierającej gruz. Sprawdzi się ona wtedy, gdy jest go sporo, a sami nie mamy czasu na jego załadunek na samochód. Pracownicy firmy wykonają wtedy wszystkie wymagane prace, a potem odwiozą gruz do punktu, gdzie będzie on właściwie zutylizowany. Oczywiście, tego typu usługa związana jest również z wyższą ceną, jednak jest ona rekomendowana wtedy, gdy konieczne jest jak najszybsze pozbycie się problemu z zalegającym gruzem – bez potrzeby jego samodzielnego ładowania i wywożenia do punktu odbioru. Gdy chodzi o profesjonalny wywóz gruzu Dąbrowa Górnicza jest miastem, w którym także funkcjonują firmy zajmujące się świadczeniem tego typu usług. Można zamówić tutaj kontenery na gruz oraz kompleksową usługę wywozu gruzu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy