Jak ożywić ulicę 11 listopada?

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 29.06.2022 14:50,
Kiedyś to był bardzo popularny deptak, a teraz
Jak ożywić ulicę 11 listopada?

Fundacja Ludzie-Innowacje-Design zaprasza 7 lipca o godz. 16.00 na spotkanie dotyczące ożywienia ulicy 11 Listopada w ramach projektu 11.11, który jest częścią projektu Arting. Spotkanie rozpocznie się spacerem z przewodnikiem przez ulicę 11 Listopada, który przybliży historię tej ulicy. Zbiórka na placu Wolności.

Arting był dotychczas tylko konkursem wzornictwa przemysłowego, ale od tego roku ma rozszerzoną formułę o działania społeczne. Wspólnie z mieszkańcami i przedsiębiorcami z ul. 11 Listopada, a także innymi zainteresowanymi bielszczanami organizująca Arting Fundacja Ludzie-Innowacje-Design chce znaleźć odpowiedzi na problemy dotykające deptak i pobudzić do działania.

Spotkanie rozpocznie się od spaceru z przewodnikiem, jego uczestnicy przejdą z placu Wolności ulicą 11 Listopada. Przewodnik opowie o historii tej ulicy. Następnie uczestnicy spotkania udadzą się do kawiarni Flat white cafè przy ul. Norberta Barlickiego 2a, która specjalnie tego dnia zostanie dłużej otwarta. Dla uczestników spotkania zaoferuje też napoje w cenie 8 złotych, a dla tych, którzy opiszą swój zdefiniowany problem i oryginalne rozwiązanie na specjalnym żółtym formularzu, organizatorzy zapewniają jedną filiżankę dowolnej kawy gratis. Formularze będą dostępne na początku spaceru, ich liczba i kaw jest ograniczona, więc fundacja zachęca do przychodzenia chwilę przed rozpoczęciem spotkania.

- Będziemy rozmawiać przy kawie o problemach dotykających ulicę 11 Listopada i ludzi z nią związanych, a także podyskutujemy nad propozycjami rozwiązań, ciekawych działań i miejsc. Serdecznie zapraszamy do wspólnego projektowania naszej przestrzeni! – zachęca Fundacja Ludzie-Innowacje-Design.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy