Jest porozumienie. Komunikacja Beskidzka przekroczy granice województwa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 28.09.2020 10:07, INFORMACJA PRASOWA
W piątek (25.09) w siedzibie PKS/Komunikacji Beskidzkiej odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Beskidzkim Związkiem Powiatowo Gminnym, Gminą Kęty, Gminą Porąbka, PKS w Bielsku-Białej oraz Międzygminnym Zakładem Komunikacyjnym Kęty.
Jest porozumienie. Komunikacja Beskidzka przekroczy granice województwa


W wyniku zawartego porozumienia „Komunikacja Beskidzka” będzie realizowała publiczny transport zbiorowy na liniach komunikacyjnych obsługiwanych dotychczas przez MZK Kęty. Oznacza to, że oficjalnie od 1 stycznia 2021 roku autobusy bielskiego przewoźnika będą kursowały nie tylko w gminie Kęty, ale dojadą również do pobliskiego Andrychowa i Osieka otwierając się tym samym na subregion południowy województwa małopolskiego.

Jak zapewniają władze samorządowe gminy Kęty zmiany zostaną przeprowadzone w sposób płynny i komfortowy. Pozostaną stare i sprawdzone linie, które będą obsługiwane m.in. przez nowe, ekologiczne Solarisy Urbino 12 CNG, jakie w ostatnim czasie zakupiła „Komunikacja Beskidzka”.

Jedną z nowości będzie uruchomienie bezpośredniej linii Bielsko-Biała – Andrychów, o którą od dłuższego czasu zabiegali mieszkańcy, a także przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla zarówno z części województwa śląskiego jak i małopolskiego.

W uroczystym podpisaniu porozumienia udział wzięli: Przewodniczący BZPG – Radosław Ostałkiewicz, Wiceprzewodniczący BZPG – Artur Beniowski, Burmistrz Miasta Kęty – Krzysztof Klęczar, Wiceburmistrz – Marcin Śliwa, Wójt Gminy Porąbka – Paweł Zemanek, Prezes MZK Kęty – Monika Rus oraz Wiceprezes PKS/Komunikacji Beskidzkiej – Paweł Sadza.źródło: UG Porąbka i Komunikacjabeskidzka.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy