Karta płatnicza zamiast biletu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 23.07.2021 11:55,
Takie rozwiązanie pojawi się w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. na przełomie tego i przyszłego roku.
Karta płatnicza zamiast biletu

Spółka właśnie ogłosiła przetarg na system wnoszenia opłat za przejazdy przy pomocy kasowników obsługujących zbliżeniowe karty płatnicze lub płatności mobilne. Wykonawca będzie musiał zaprojektować system, dostarczyć i zamontować urządzenia, a także zapewnić obsługę gwarancyjną i wsparcie techniczne.

- Wiemy, że to wyczekiwane przez pasażerów rozwiązanie. Zawsze i w każdym autobusie będą mogli zakupić bilet, nawet jeśli nie mają przy sobie gotówki. Już podczas testów tego typu urządzeń na linii numer 1 spływało do nas bardzo wiele pozytywnych opinii. Doświadczenia z tego pilotażu posłużyły nam do opracowania specyfikacji zamówienia – mówi Prezes Zarządu Spółki Hubert Maślanka.


W sumie potrzebnych będzie 166 kasowników, po jednym dla każdego pojazdu, za wyjątkiem autobusów przegubowych, gdzie będą po dwa takie urządzenia. Mają być one wyposażone w ekran dotykowy LCD, gdzie pasażer będzie mógł wybrać rodzaj oraz liczbę biletów. Z usługi będzie można skorzystać w języku polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim. Zwycięska firma dostarczy również 10 czytników kontrolerskich. Termin składania ofert mija 23 sierpnia. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na wywiązanie się z umowy.

To nie jedyne trwające postępowanie przetargowe. MZK ponownie czeka na oferty na dostawę czterech autobusów przegubowych. Za pierwszym razem zgłosiła się tylko jedna firma, której propozycja nie była zgodna z wymaganiami technicznymi. Co więcej – przewyższała założoną na ten cel kwotę. W tym przypadku oferenci mają czas do 11 sierpnia. I nieco więcej czasu na realizację zamówienia niż przy pierwszym postępowaniu – bo 7 miesięcy.

źródło: MZK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy