Klubokawiarnia na krawędzi. Apeluje o pomoc

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 13.01.2021 14:46,
Zatrudnione są w niej niepełnosprawne osoby.
Klubokawiarnia na krawędzi. Apeluje o pomoc

Klubokawiarnia Perspektywa apeluje do właścicieli bielskich firm, by pomogli utrzymać pracę zatrudnionym w niej osobom niepełnosprawnym.

Klubokawiarnia Perspektywa, założona przez Fundację Wspólnym Szlakiem i od półtora roku działająca w Bielsku-Białej przy ul. Nad Niprem, to miejsce wyjątkowe, jedno z trzech takich w Polsce i dobrze znane bielszczanom. Odbyło się tam sporo ciekawych koncertów, wystaw, warsztatów. Przez pandemią przy herbacie i pysznym cieście można było tu poczytać wiersze bielskich i podbeskidzkich poetów, a ostatnio da się zamówić na wynos zdrowe kanapki czy świąteczne wypieki.

Najważniejsze w Perspektywie jest jednak to, że zatrudnione tu są osoby niepełnosprawne, właśnie z myślą o nich stworzono to miejsce. Pracując, uczą się funkcjonowania w środowisku zawodowym, rozwijają swoje społeczne umiejętności, wychodzą z izolacji i wykluczenia.

Niestety, pandemia może przekreślić ich szanse. Kilka dni temu na profilu fejsbukowym klubokawiarni

- https://www.facebook.com/klubokawiarniaperspektywa pojawił się post Z życia Perspektywy... Jego autorzy tłumaczą: …chcieliśmy działać i stwarzać warunki do życia i rozwoju dla jeszcze większej grupy osób niepełnosprawnych (…) Niestety z powodu sytuacji w kraju i na świecie nie jest to możliwe. Mało tego, z uwagi na obostrzenia musieliśmy ograniczyć działalność klubokawiarni, która przynosi straty, a wsparcie dla fundacji jest znikome. Nie chcemy zamykać lokalu, ani pozbawiać pracy naszych pracowników, ale obawiamy się, że bez Waszej pomocy nie będzie to możliwe. Każdego dnia nasi pracownicy są gotowi do działania. Starają się wykonywać swoje obowiązki najlepiej jak potrafią i przygotowują jedzenie na wynos. Wiele ludzi pomaga nam przychodząc na codzienną bułkę lub kawę, ale to nie wystarczy... Wiele osób wzięło udział w naszych akcjach typu Kup kawę, wypij po pandemii lub Jarmark pełen darów. Za co ogromnie dziękujemy i nie zapomnimy tego co dla nas zrobiliście.
Jednakże dzisiaj zwracamy się z inną prośbą:
JEŚLI POSIADASZ BAR, BUFET, SKLEP, FIRMĘ, DO KTÓRYCH MOGLIBYŚMY DOSTARCZAĆ KANAPKI, BUŁKI W WIĘKSZYCH ILOŚCIACH TO PROSIMY O KONTAKT.
Dla zespołu Klubokawiarni Perspektywa to niesamowicie ważne, aby móc pracować...

Pod postem pojawiło się sporo wspierających komentarzy, a także konkretne pytania, np. Czy jesteście w stanie dowodzić kanapki do Wapienicy?
Pomóżmy Perspektywie!

źródło: UM Boielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy