Kolejne prace na Cieszyńskiej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 01.03.2021 13:36, fot. Miejski Zarząd Dróg
Wystarczyło kilka dni dobrej pogody pod koniec lutego i od razu widać przyspieszenie prac na rozbudowywanej ulicy Cieszyńskiej.
Kolejne prace na Cieszyńskiej

Początek marca zapowiada się dla drogowców równie dobrze, ekipy wykonawcy wracają na wszystkie otwarte wcześniej odcinki budowy.

- Na odcinku pierwszym, od granicy miasta do ul. Międzyrzeckiej, trwają prace brukarskie. Wykonawcy obecni są także na ul. Dzwonkowej, gdzie aktualnie prowadzone są roboty ziemne. Największe nakłady sił i środków skupiono na odcinku trzecim - pomiędzy ulicami Wapienicką a Stanisława Skrzydlewskiego - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Waluś.

- W ostatnim czasie zabudowano tu słupy ekranów dźwiękochłonnych. Trwają także prace brukarskie, a cieplejsze dni pozwoliły wystartować z zasadniczymi robotami drogowymi, połączonymi z budową zjazdów z głównej arterii. Na odcinku piątym, pomiędzy ul. Jesionową a rondem Czesława Niemena, po prawej stronie jezdni trwa tymczasem budowa chodników, wyrównywanie skarp i prace na styku tych nawierzchni - dodaje W. Waluś.

Z każdym dniem nadchodzącej wiosny prace będą przyspieszać. Dodatnie temperatury są bowiem ważne nie tylko dla zdrowia i kondycji pracowników drogowych, ale także dla dotrzymania reżimu technologicznego podczas budowy drogi i jej elementów.

źródło: MZD Buielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy