Kolejny elektryczny autobus na bielskich ulicach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 26.10.2020 11:26,
Kolejny autobus elektryczny testuje Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o.
Kolejny elektryczny autobus na bielskich ulicach

Tym razem to Solaris Urbino 12. Przez blisko dwa tygodnie pojazd będzie poruszał się na liniach komunikacyjnych numer 6, 7, 8, 12, 21 oraz 28.

„Elektryk” wyposażony jest w baterie o pojemności 240 kWh, podzielone na 6 pakietów – znajdują się one z tyłu autobusu i na dachu. Ładowanie może odbywać się standardowo przez gniazdo plug-in lub przez pantograf. Dodatkowo, co szczególnie istotne w dobie epidemii, w Solarisie zastosowano nowatorskie siedzenia oraz poręcze wykonane ze specjalnego stopu miedzi.

Dzięki temu powierzchnie, których dotykają setki pasażerów, mają właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne. Ciekawym, rzadko spotykanym dotąd w Polsce rozwiązaniem, jest umiejscowienie siedzeń na przeciwko drugich drzwi i przeniesienie miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich oraz pasażerów z wózkami dziecięcymi z prawej strony drugich drzwi.

To czwarty ekologiczny pojazd testowany przez bielską Spółkę. - W przyszłości te doświadczenia pozwolą nam podjąć decyzje dotyczące wymiany części floty. Zobowiązuje nas do tego ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych z 11 stycznia 2018 r. Na podstawie jej zapisów, 30% taboru miejskich autobusów będzie musiało być zeroemisyjnych - informują w bielskim MZK

źródło: MZKZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy