Koniec z paleniem śmieci! Urzędnicy sprawdzą Twój piec nawet w niedzielę

Region, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 09.10.2019 15:40, ap
W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym urzędnicy zapowiadają wzmożone kontrole kotłowni. Inspekcje pieców przeprowadzać będą na dwa sposoby. Nie odpuszczą nawet w weekendy!
Koniec z paleniem śmieci! Urzędnicy sprawdzą Twój piec nawet w niedzielę
Działając w ramach „uchwały antysmogowej”, pracownicy Urzędu Gminy Łodygowice przeprowadzać będą kontrole kotłowni w zakresie spalania odpadów i paliw zabronionych w celach grzewczych. Inspekcje prowadzone będą na dwa sposoby: kontrole na zgłoszenie mieszkańców gminy (którzy wskazywać będą nieruchomości, w których mogą być spalane śmieci), jak i tzw. kontrole losowe.- Kontrole losowo wybranych nieruchomości będą przeprowadzane obowiązkowo w przypadku ogłoszenia alarmu smogowego tzn. kiedy zawartość pyłu zawieszonego PM10 przekroczy wartość progową 200 µg/m3, również w weekendy - zapowiadają urzędnicy.

Pracownicy gminy wykonujący kontrolę, mają prawo wstępu na teren nieruchomości w godzinach od 6.00 do 22.00. W przypadku uniemożliwienie kontrolerom wstępu do kotłowni powiadamiana będzie policja.

- Jednocześnie, mając na względzie bezpieczeństwo Mieszkańców, którzy mogą obawiać się wpuszczenia do domu nieznanych osób, informujemy, że kontrolerzy będą mieli przy sobie upoważnienia podpisane przez Wójta Gminy Łodygowice wraz ze zdjęciem. Dodatkowo dane kontrolerów będą przekazane na komisariat Policji w Łodygowicach i przez całą dobę Mieszkańcy będą mogli potwierdzić ich tożsamość, dzwoniąc na komisariat - informuje gmina.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy