Konsultacje ws. rewitalizacji linii kolejowej nr 190

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 21.06.2021 09:41,
Konsultacje społeczne dotyczące rewitalizacji linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała rozpoczną się 21 czerwca br. Zainteresowani będą mogli wypełnić internetową lub papierową ankietę oraz wziąć udział w spotkaniach konsultacyjnych w formie on-line.
Konsultacje ws. rewitalizacji linii kolejowej nr 190

Konsultacje to jeden z elementów opracowywanego przez firmę IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. - na zlecenie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Subregionu Południowego Województwa Śląskiego Aglomeracja Beskidzka - wstępnego studium planistyczno-prognostycznego dla zadania pn. Rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała jako niezbędny element połączenia Śląska Cieszyńskiego z Krakowem (Cieszyn - Skoczów - Bielsko-Biała – Wadowice - Kraków).

Głównym celem projektu jest uzyskanie przez Cieszyn połączenia kolejowego z Krakowem. Połączenie to będzie obywać się przez linię kolejową nr 190 na odcinku Bielsko Biała – Skoczów. Aktualnie linia ta jest zdegradowana i nie ma możliwości uruchomienia na niej oferty kolejowej.

Dla opracowania optymalnych rozwiązań projektowych organizatorzy konsultacji zwracają się do mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja, z szeregiem pytań dotyczących realizowanego projektu. Otrzymane odpowiedzi oraz postulaty posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych.

W ramach konsultacji od 21 czerwca do 14 lipca br. na stronie internetowej pod adresem: https://idompoland.com/konsultacjelk190 udostępnione zostaną materiały poglądowe z opisem dotyczącym planowanych rozwiązań projektowych wraz z ankietą do wypełniania. Ponadto, dla osób, które nie mają możliwości wypełnienia ankiety za pomocą kwestionariusza on-line, umożliwione zostanie zapoznanie się z materiałami oraz wypełnienie ankiety w wersji papierowej w Urzędach - Gminy Skoczów, Gminy Jasienica, Gminy Jaworze oraz Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Termin wypełnienia ankiet mija 14 lipca br.

Planowane są także spotkania konsultacyjne w formie on-line. Będą odbywać się na profilu wykonawcy IDOM Poland: www.youtube.com/c/IDOMPolan w następujących terminach:
gmina Skoczów – 1 lipca, godz. 11:00 i 2 lipca, godz. 18.00;
gmina Jasienica – 1 lipca, godz. 18.00 i 2 lipca, godz. 11.00;
gmina Jaworze – 6 lipca, godz. 11:00 i 7 lipca, godz. 18.00;
miasto Bielsko-Biała – 6 lipca, godz. 18.00 i 7 lipca, godz. 11.00.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy