Koronawirus. Obradował Zespół Zarządzania Kryzysowego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 02.03.2020 17:44, INFORMACJA PRASOWA
Szpital Powiatowy w pełnej gotowości, wprowadzono ograniczenia odwiedzin pacjentów.
Koronawirus. Obradował Zespół Zarządzania Kryzysowego

W poniedziałek (2.03) odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Żywcu dotyczące wdrożenia dodatkowej profilaktyki w związku zagrożeniem epidemiologicznym - koronawirusem 2019nCoV.

W spotkaniu, któremu przewodniczył Starosta Żywiecki uczestniczyli przedstawiciele Zespołu Zarzadzania Kryzysowego, Zespołu Zdrowia, Wydziału Oświaty i Wychowania, Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu.

Z przekazanych informacji wynika, że na terenie Powiatu Żywieckiego nie potwierdzono jak dotąd przypadku związanego z w/w zagrożeniem.

Zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego – Szpital Powiatowy w Żywcu pracuje w trybie podwyższonej gotowości co oznacza, że jest gotowy na przyjęcie osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Jednocześnie Zespoły Ratownictwa Medycznego obsługujące obszar Powiatu Żywieckiego przeszły odpowiednie szkolenie i są przygotowane jak i zabezpieczone do transportu osób z podejrzeniem wirusa.

Zdecydowano także o wystąpieniu do Wojewody Śląskiego, o zwiększenie środków na zakup dodatkowych zabezpieczeń ochrony osobistej dla ratowników medycznych Pogotowia ratunkowego na wypadek zagrożenia większej skali.

Jednocześnie Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej poinformował o wprowadzeniu ograniczeń związanych z odwiedzinami pacjentów szpitala.

Równocześnie podjęto decyzję o przeprowadzeniu spotkań informacyjnych w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Żywiecki w zakresie higieny związanej z ograniczeniem ryzyka zakażenia koronawirusem.

- Kolejne spotkania będą odbywać się w zależności od potrzeb lub rozwoju sytuacji - poinformowało żywieckie Starostwo Powiatowe.

foto: pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy